Second Chance

Macbook Pro 13″, 8GB, 512GB SSD, Core i5 (2018)

95,990 L

 

Rrit produktivitetin me Mcbook Pro. Ekran 13″ e plot 512GB SSD memorie te cilat ofrojne hapesire ruajtjeje dhe hyrje te shpejte te te dhenave. Pesha e lehte dhe permasat e vogla e bejne kete laptop perfekt per te punuar gjate kohes qe udhetoni ose jeni ne levizje.

• Intel Core i5
• 8GB RAM + 512GB SSD
• 13″ IPS Full HD Display
• Intel® Iris® Plus Graphics 655

Ka stok

Informacion i detajuar

Peshë
2 kg
Brand
Announced

2018

DESIGN
Color

Grey

Type

Macbook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™  i5

Processor family

8th Gen Core i5

Processor Frequency

2.3GHz (TurboBoost up to 3.8GHz)

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

LPDDR3 SDRAM

Memory

512GB

SSD Details

Memory Clock Speed ‎2133 MHz

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Screen size

13"

PANEL TYPE

Retina

Touchscreen

No

Display Resolution

2560 x 1600 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

Intel Iris Plus Graphics 655

Graphics Memory

shared

On-board Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

802.11

ETHERNET LAN

No

Bluetooth

5.0

PORTS & INTERFACES
Details

Four Thunderbolt 3 ports with support for USB 3.1 Gen 2

CAMERA
Front Camera

720p FaceTime HD camera

SOFTWARE
Operating system installed

macOS 12. Monterey

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Life

‎10 Hours

Battery Capacity

58 Watt Hours

Battery Voltage

‎15 Volts

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

‎1.37 kg

Dimensions

32.9 x 6.9 x 23.8 cm

POWER
AC ADAPTER POWER

65 W

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

 

Garancia e produktit

12 Muaj