MSI GeForce RTX™ 3070 Ventus 2x Graphic Card

99,990 L

 

VENTUS sjell një dizajn të përqendruar te performanca që ruan gjërat thelbësore për të përmbushur çdo detyrë. Një sistem i ventilatorit të dyfishtë i vendosur në një dizajn industrial të ngurtë lejon që kjo kartë grafike me pamje të mprehtë të përshtatet në çdo ndërtim. Një pllakë e pasme prej metali siguron një përfundim të pastër vizual të kartës. Ai gjithashtu forcon kartën dhe ndihmon edhe në mbajtjen e temperaturës së ulët.

Ka stok

SKU: ECM400 Kategori: ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Specification
GRAPHICS PROCESSING UNIT

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070

INTERFACE

PCI Express® Gen 4

CORE CLOCKS

1725 MHz

CUDA® CORES

5888 Units

MEMORY SPEED

14 Gbps

MEMORY

8GB GDDR6

MEMORY BUS

256-bit

OUTPUT

DisplayPort x 3 (v1.4a)
HDMI x 1(Supports 4K@120Hz as specified in HDMI 2.1)

HDCP SUPPORT

Y

POWER CONSUMPTION

220W

POWER CONNECTORS

8-pin x 2

DIRECTX VERSION SUPPORT

12 API

OPENGL VERSION SUPPORT

4.6

MAXIMUM DISPLAYS

4

VR READY

Y

G-SYNC® TECHNOLOGY

Y

ADAPTIVE VERTICAL SYNC

Y

DIGITAL MAXIMUM RESOLUTION

7680×4320

CARD DIMENSION (MM)

232 x 124 x 52 mm

WEIGHT (CARD / PACKAGE)

832g / 1255g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x MSI GeForce RTX™ 3070 Ventus 2x Graphic Card

1 x Manual