MSI Pulse GL66 Gaming 15.6″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

134,990 L

 

Udhëtimi juaj fillon këtu. Pulse GL66 fuqizohet nga procesorët më të fundit të gjeneratës së 12-të Intel® Core™ i7 dhe grafika të serisë NVIDIA® GeForce RTX™.  Linjat konturore prej metali gri të titanit janë perfekte për ata që duan një dizajn të fortë dhe avandgard. Dizajni rreth tastierës përforcohet nga ndërfaqja ndihmëse e ekranit. Dizajni gjashtëkëndor në shasinë e poshtme është frymëzuar nga skena klasike e filmit të luftëtarëve ndëryjor që fluturojnë mbi planetë. Jini të kompletuar me MSI Pulse GL66.

• Intel® Core™ i7-12650H
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 15.6″ FHD Display
• NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB

Ka stok

SKU: ITD1714 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

GL66 12468

Announced

2022

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12650H

Processor family

12th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

Up to 4.70 GHz

Processor Cache

24 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

10 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4 3200MHz

Memory

1TB SSD

Memory slots

1

SSD Details

NVMe PCIe

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 3050

Graphics Memory

4GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi Model

Intel Wi-Fi 6 AX201(2*2 ax)

Ethernet LAN

Gb LAN

Bluetooth

v5.2

PORTS & INTERFACES
Details

1x Type-C USB3.2 Gen1
2x Type-A USB3.2 Gen1
1x Type-A USB2.0
1x RJ45
1x (4K @ 60Hz) HDMI

AUDIO
Built-in Microphone

Dual Array Microphone

Built-in Speakers

2x 2W Nahimic 3

CAMERA
Front Camera

720p HD Webcam

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

53 WHr

Number of battery cells

3

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.25 kg

Dimensions

359 x 259 x 23.9 mm

POWER
AC Adapter Power

180W adapter

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj