BEST DEALS

MSI Pulse GL76 17.3″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

189,990 L

 

Udhëtimi juaj fillon këtu. Pulse GL76 fuqizohet nga procesorët më të fundit të gjeneratës së 12-të Intel® Core™ i7 dhe grafika të serisë NVIDIA® GeForce RTX™.  Linjat konturore prej metali gri të titanit janë perfekte për ata që duan një dizajn të fortë dhe avandgard. Dizajni rreth tastierës përforcohet nga ndërfaqja ndihmëse e ekranit. Dizajni gjashtëkëndor në shasinë e poshtme është frymëzuar nga skena klasike e filmit të luftëtarëve ndëryjor që fluturojnë mbi planetë. Jini të kompletuar me MSI Pulse GL76.

• Intel® Core™ i7-12700H
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 17.3″ FHD Display
• NVIDIA® GeForce RTX™ 3070

Ka stok

SKU: ITD1734 Modeli: PULSEGL7612258 Kategori: , Etiketa: , ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12700H

Processor family

12th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

Up to 4.70 GHz

Processor Cache

24 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

14 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4 3200MHz

Memory

1TB SSD

Memory slots

2

SSD Details

NVMe SSD Gen4x4

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Screen size

17.3"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

360Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070

Graphics Memory

8GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi Model

Intel Wi-Fi 6 AX201(2*2 ax)

Ethernet LAN

Gigabyte Ethernet

Bluetooth

v5.2

PORTS & INTERFACES
Details

1x Type-C USB3.2 Gen1
2x Type-A USB3.2 Gen1
1x Type-A USB2.0
1x HDMI™ 2.1 (4K @ 60Hz)
1x Audio Combo
1x RJ45

AUDIO
Built-in Microphone

Dual Array

Built-in Speakers

2x 2W Nahimic 3 / Hi-Res Audio

CAMERA
Front Camera

720p HD

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11 Home

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

53 Whr

Number of battery cells

3

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.8 kg

Dimensions

398 x 273 x 27.2 mm

POWER
AC Adapter Power

240W adapter

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj