OFERTA ONLINE

MSI Thin GF63 15.6″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

89,990 L

 

Laptopi MSI 15.6″ GF63 Thin Gaming është projektuar për lojtarë që favorizojnë transportueshmërinë dhe performancën. Për sa i përket specifikave, ai është i pajisur me një procesor Intel® Core™ i7-12650H 4.70 GHz me 10 bërthama, 16 GB memorie DDR4, një NVMe PCIe 512 GB M.2 SSD dhe një kartë grafike NVIDIA™ GeForce® RTX 4050. Falë kartës së saj grafike të dedikuar, do të jeni në gjendje të aktivizoni opsione shtesë grafike dhe të aktivizoni cilësimet vizuale në lojë për të shijuar lojërat në mënyrën më të mirë të tyre. , Ekrani i tij IPS 15,6″ 1920 x 1080 Full HD përmban një shpejtësi rifreskimi 144 Hz dhe një kohë përgjigjeje prej 3 ms për lojëra të pa ngecje. Nëse keni nevojë për më shumë hapësirë ruajtëse, mund të lidhni zgjidhjet e ruajtjes së jashtme duke përdorur portat e shumta USB. Karakteristika të tjera të integruara përfshijnë një tastierë me ndriçim të pasëm, një webcam, mikrofona, altoparlantë dhe fole audio. Sistemi operativ i instaluar është Windows 11 Home.

  • Intel® Core™ i7-12650H
  • 16GB RAM + 512GB SSD
  • 15.6″ FHD Display 144Hz
  • NVIDIA™ GeForce® RTX 4050 6GB

Ka stok

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

Thin GF6312VE-066US

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12650H

Processor family

12th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

Base frequency 3.50 GHz, Max frequency up to 4.70 GHz

Processor cores

10 cores

Processor Cache

24 MB Intel® Smart Cache

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4 3200MHz

Memory

512GB SSD

Memory slots

2 Slots

SSD Details

NVMe SSD

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

Refresh Rate

144Hz

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 Laptop GPU

Graphics Memory

6GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

Intel Wi-Fi 6 AX201(2 x 2 ax)

Ethernet LAN

Gigabit Ethernet

Bluetooth

v5.2

PORTS & INTERFACES
Details

2x USB 3.2 Gen1 Type A
1x USB 3.2 Gen1 w/DP1.4 Type C
1x HDMI
1x Audio Combo

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2x Speakers 2W

CAMERA
Front Camera

720p HD Webcam

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11 Home

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Li-Polymer

Battery Capacity

51 Whr

Number of battery cells

3-Cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.86 kg

Dimensions

35.8 x 25.3 x 2.1cm

POWER
AC Adapter Power

120W

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Laptop

1x Charger

1x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj