Ocom M083 Thermal Receipt Printer

7,990 L

 

Mini printer termik Ocom M083. Ky printer ju mundëson printimin e shpejtë dhe pa shumë kosto të faturave . Është praktik dhe shumë i thjeshtë për tu përdorur.

Ka stok

SKU: CNG2531-B Modeli: OCPP-M083 Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Weight

280g

Effective print width

72mm

Print method

Thermal line printing

Print commands

ESC/POS compatible command set

Print speed

Up to 90mm/sec

Resolution

8 dots/mm(203dpi)

Print font

12×24/ 24×24

Cutter

Manual cutter

Column capacity

32 columns/ 16columns

Character size

1.5 x 3.0 mm(W x H)/ 3.0×3.0mm(WxH)

Paper dimensions

80.0±0.1mm x diameter 30.0mm

Paper thickness

0.06 to 0.08mm

Character set

Alphanumeric

Interface

USB, RS-232

Data buffer

Up to 5K bytes

Power Adapter

9V DC/2A

Battery Power

7.4V DC/ 2000mA; battery can stay by for 4-5 days, when it is full power, it can print 120-150m paper

Other features

Paper detection, power detection, Manual shut down

Working conditions
Temperature

-10℃~50℃

Humidity

10%~90%

Storage conditions

Temperature:-20℃~70℃,Humidity:5%~95%

Features

Support Windows, Java, Android
OLED display the printing status
Support 2D,1D barcode printing
One printer can connect to Multi smart devices

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Ocom M083 Thermal Receipt Printer

1 x Charger

1 x User Manual