Router AC1200 Wireless Dual Band Gigabit

3,990 L

 

Ruteri Mercusys AC1200 mundeson lidhje me fishe dhe WiFi e kombinuar me switch me 3 porta gigabit me shpejtesi te larte, e pershtatshme per te lidhur pajisje me fishe LAN. Mundeson qasjen ne internet nepermjet WiFi pa qene nevoja per kabell deri ne 300 Mbps ne linjen 2.4 GHz dhe 867 Mbps ne linjen 5GHz.

Ka stok

SKU: NEROU0020 Kategori: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Antenna Type

4 Fixed Omni-Directional Antennas

Frequency

2.4 – 2.5GHz, 5.15 – 5.35GHz

Reception Sensitivity

5 GHz
• 11a 6M: -92 dBm
• 11a 54M: -75 dBm
• 11ac 20M MCS8: -70 dBm
• 11ac 40M MCS9: -64 dBm
• 11ac 80M MCS9: -60 dBm

2.4 GHz
• 11g 6M: -95 dBm
• 11g 54M: -77 dBm
• 11n 20M MCS7: -74 dBm
• 11n 40M MCS7: -71 dBm

Dimensions

222 × 140 × 32 mm

External Power Supply

9 VDC/ 0.85 A

Signal Rate

300 Mbps at 2.4 GHz, 867 Mbps at 5 GHz

Button

WPS/Reset Button

Wireless Standards

IEEE 802.11a/n/ac 5 GHz, IEEE 802.11b/g/n 2.4 GHz

Interfaces

1 Gigabit WAN Port
3 Gigabit LAN Ports

Environment

• Operating Temperature: 0°C~40°C (32°F~104°F)
• Storage Temperature: -40°C~70°C (-40°F~158°F)
• Operating Humidity: 10%~90% Non-Condensing
• Storage Humidity: 5%~90% Non-Condensing

Transmission Power

<20dBm (EIRP)

Wireless Security

WPA-PSK / WPA2-PSK

Wireless Functions

Enable/Disable Wireless Radio, Wireless Statistics

WAN Type

Dynamic IP/Static IP/PPPoE/PPTP/L2TP

Management

Access Control
Local Management
Remote Management

DHCP

Server

Port Forwarding

Virtual Server, UPnP, DMZ

Firewall Security

IP and MAC Address Binding

Guest Network

2.4GHz Guest Network, 5GHz Guest Network

Protocols

IPv4, IPv6

Dynamic DNS

NO-IP, DynDNS

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim