Samsung Galaxy A03 Core

9,990 L

 

Galaxy A03 Core kombinon ngjyrat klasike me dukjen dhe ndjesinë e butësisë në prekje. Vjen me ekran 6.5 inç me teknologjinë HD+ e cila ofron imazhe të qartë dhe të mprehtë. Ka bateri me kabacitet 5000 mAh, kamer kryesore 8MP dhe kamer selfie 5MP.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black, Blue, Red

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

LAUNCH
Released

2021, December 06

BODY
Dimensions

164.2 x 75.9 x 9.1 mm

Weight

211 g

SIM

Nano-SIM

DISPLAY
Size

6.5 inches, 102.0 cm2 (~81.8% screen-to-body ratio)

Resolution

720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density)

PLATFORM
OS

Android 11 (Go edition)

Chipset

Unisoc SC9863A (28nm)

CPU

Octa-core (4×1.6 GHz Cortex-A55 & 4×1.2 GHz Cortex-A55)

GPU

IMG8322

MEMORY
Card slot

microSDXC (dedicated slot)

Ram

2GB

Memory Internal

32GB

MAIN CAMERA
Single

8 MP, f/2.0, AF

Video

1080p@30fps

SELFIE CAMERA
Single Selfie

5 MP, f/2.2

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

4.2, A2DP

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS

NFC

No

Radio

Unspecified

USB

microUSB 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Accelerometer, proximity

BATTERY
Type

Li-Ion 5000 mAh, non-removable

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Adapter

Garancia e produktit

24 Muaj