OFERTA VETËM ONLINE

Samsung Galaxy A03s

13,490 L14,990 L

 

Galaxy A03s kombinon ngjyrat klasike me dukjen dhe ndjesinë e butësisë në prekje. Vjen me ekran 6.5 inç me teknologjinë HD+ e cila ofron imazhe të qartë dhe të mprehtë. Ka bateri me kabacitet 5000 mAh, kamer kryesore 13MP, 2MP, 2MP dhe kamer selfie 5MP.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Color

Black, Blue, White

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

LAUNCH
Released

2021, August 18

BODY
Dimensions

164.2 x 75.9 x 9.1 mm (6.46 x 2.99 x 0.36 in)

Weight

196 g (6.91 oz)

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY
Size

6.5 inches, 102.0 cm2 (~81.8% screen-to-body ratio)

Resolution

720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density)

PLATFORM
OS

Android 11, One UI 3.1 Core

Chipset

MediaTek MT6765 Helio P35 (12nm)

CPU

Octa-core (4×2.35 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53)

GPU

PowerVR GE8320

MEMORY
Card slot

microSDXC (dedicated slot)

Ram

3GB

Memory Internal

32GB

MAIN CAMERA
Triple

13 MP, f/2.2, (wide), AF
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

Video

1080p@30fps

SELFIE CAMERA
Single

5 MP, f/2.2

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

No

Radio

Unspecified

USB

USB Type-C 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity

BATTERY
Type

Li-Po 5000 mAh, non-removable

Charging

Fast charging 15W

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Adapter

Garancia e produktit

24 Muaj