Samsung Galaxy A73 5G

44,990 L

 

Është koha për të hyrë në një kapitull tjetër. Rrjeti super i shpejtë 5G përmirëson jashtëzakonisht përvojën tuaj celulare. Transmetoni, ndani dhe transferoni pa probleme mendimet tuaja. Mundësuar me Snapdragon® 778G 5G, Galaxy A73 5G ndryshon plotësisht stilin e jetës tuaj multimediale celulare me lojëra të nivelit pro dhe inteligjencën artificiale të përshpejtuar. Kur keni nevojë për më shumë, RAM Plus ofron një rritje shtesë virtuale të RAM-it.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2022

Color

Mint, Black, White

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

163.7 x 76.1 x 7.6 mm (6.44 x 3.00 x 0.30 in)

Weight

181 g (6.38 oz)

Build

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 25W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

128GB

Card slot

microSDXC (uses shared SIM slot)

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED

Display Size

6.7"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 642L

CAMERA
Main Camera

Quad (108MP, 12MP, 5MP, 5MP)

Quad Details

108 MP, f/1.8, (wide), PDAF, OIS
12 MP, f/2.2, (ultrawide)
5 MP, f/2.4, (macro)
5 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, panorama, HDR

Video Main

4K@30fps, 1080p@30/60fps; gyro-EIS

Selfie Camera

Single (32MP)

Single Details

32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.8µm

Features Selfie

HDR

Video Selfie

4K@30fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

Unspecified

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical),
accelerometer,
gyro,
proximity,
compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Charging Cable

1 x Ejecting Tool

1 x Manual

Garancia e produktit

24 Muaj