Samsung Galaxy S22 Ultra

84,990 L

 

Çipi më i shpejtë dhe më i fuqishëm i Samsung-ut ndonjëherë. Kjo do të thotë se ka CPU dhe GPU më të shpejtë në krahasim me Galaxy S21 Ultra. Një hap epik për teknologjinë e smartfonëve. Galaxy S22 Ultra vjen me bateri që zgjat gjatë gjithë ditës dhe karikim super të shpejtë 45 W. Ekrani Dynamic AMOLED 2x përmirëson dukshmërinë e ekranit me deri në 1750 nits në ndriçimin maksimal. Pra, do të jeni në gjendje të shihni dhe punoni edhe kur jeni jashtë nën shkëlqimin verbues të dritës së diellit. Kamera kryesore është 108 MP dhe ju mundësoni të kapni foto mahnitëse dhe video të qendrueshme fal stabilizuesit të integruar i cili korrigjon lëkundjet e kamerës dhe fokuson disa objekte njëkohësisht.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2022

Color

Burgundy, Graphite, Phantom Black, Green, White

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

163.3 x 77.9 x 8.9 mm (6.43 x 3.07 x 0.35 in)

Weight

228 g / 229 g (mmWave) (8.04 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass Victus+), glass back (Gorilla Glass Victus+), aluminum frame

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 45W

Vendi i karikimit

Power bank/Reverse wireless charging, Qi wireless charging, USB Power Delivery 3.0, USB Type C

MEMORY
Ram

8GB, 12GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+

Display Size

6.8"

Display Resolution

1440 x 3088 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass Victus+

PLATFORM
Operating system
Chipset

Exynos 2200 (4 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Xclipse 920

CAMERA
Main Camera

Quad (108MP, 10MP, 10MP, 12MP)

Quad Details

108 MP, f/1.8, 23mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
10 MP, f/4.9, 230mm (periscope telephoto), 1/3.52", 1.12µm, dual pixel PDAF, OIS, 10x optical zoom
10 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.52", 1.12µm, dual pixel PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, Super Steady video

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS

Selfie Camera

Single (40MP)

Single Details

40 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.82", 0.7µm, PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR

Video Selfie

4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No
32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 3.2, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Samsung DeX, Samsung Wireless DeX (desktop experience support)
Bixby natural language commands and dictation
Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)
Ultra Wideband (UWB) support

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Garancia e produktit

24 Muaj