SAPO ERDHI

SSD M.2 InnovationIT PerformanceY

5,990 L

 

SSD 1 TB M.2 nga Innovation IT është një zgjidhje ruajtëse me performancë të lartë që përmban një ndërfaqe NVMe PCIe Gen 4.0×4. Mundësuar nga kontrolluesi IG5220 dhe i pajisur me teknologjinë 3D TLC YMTC TAS NAND, ky SSD ofron besueshmëri dhe efikasitet të jashtëzakonshëm. Me shpejtësi mbresëlënëse sekuenciale leximi dhe shkrimi deri në 5000 MB/s dhe 4800 MB/s respektivisht, siguron transferim të shpejtë dhe të përgjegjshëm të të dhënave. Shpejtësitë e leximit dhe shkrimit 4K të diskut janë po aq mbresëlënëse, duke arritur deri në 503K / 762K IOPS. Me një faktor të formës kompakte prej 80 x 22 x 2.05 mm, është i përshtatshëm për një sërë aplikimesh. Me një vlerësim total prej 2000 TBW dhe një kohë mesatare mbresëlënëse ndërmjet dështimeve (MTBF) prej 1,000,000 orësh, ky SSD ofron kapacitet të bollshëm ruajtjeje dhe performancë të besueshme për detyra të vështira dhe përdorim të zgjatur.

Memory
SKU: N/A Modeli: 00-1024114Y Kategori: , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Model

00-1024114Y

Color

Black

General
Form Factor

M.2 2280

Interface

NVMe PCIe Gen 4.0×4

Memory

1TB

Controller

IG5220

NAND

3D TLC YMTC TAS

DRAM Cache

No

Encryption

No

Sequential Read/Write Speed

up to 5000 / 4800 MB/s

Maximum 4K Read/Write Speed

up to 503K / 762K IOPS (4K-64 Thrd_AS SSD)

Total Bytes Written (TBW)

2000TBW

MTBF

1,000,000 H

Dimensions

80 x 22 x 2.05mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x SSD