Tp-Link 300Mbps Wireless N Ceiling Mount Access Point

7,990 L

 

Menaxhim i centralizuar në renë kompjuterike dhe aplikacioni Omada për komoditet dhe menaxhim të lehtë. Mbështet fuqinë mbi Ethernet (802.3af) për instalim të përshtatshëm dhe të përballueshëm. Dizajn i thjeshtë montimi për ngjitje në mur ose tavan. Siguria Wi-Fi  ndihmon për të ulur kërcënimet e sigurisë së rrjetit.

 

Ka stok

SKU: ALB324 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
HARDWARE FEATURES
Interface

Fast Ethernet (RJ-45) Port *1(Support IEEE802.3af PoE)

Button

Reset

Power Supply

PoE or external 9VDC/0.6A power supply

Power Consumption

2.8W

Dimensions

7.5×6.8×1.2 in. (189.4×172.3×29.5mm)

Antenna Type

Internal 2* 4dBi Omni

Mounting

Ceiling /Wall Mounting (Kits included)

WIRELESS FEATURES
Wireless Standards

IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b

Frequency

2.4-2.4835GHz

Signal Rate

11n: Up to 300Mbps(dynamic)
11g: Up to 54Mbps(dynamic)
11b: Up to 11Mbps(dynamic)

Reception Sensitivity

300M: -71dBm@10% PER
150M: -75dBm@10% PER
54M: -78dBm@10% PER
11M: -93dBm@8% PER
6M: -92dBm@10% PER
1M: -96dBm@8% PER

Wireless Functions

Multiple SSIDs (Up to 8 SSIDs)
Enable/Disable Wireless Radio
Automatic Channel Assignment
Transmit Power Control (Adjust Transmit Power on dBm)
QoS(WMM)
Rate Limit
Reboot Schedule
Wireless Schedule
Wireless Statistics based on SSID/AP/Client

Wireless Security

Captive Portal Authentication
Access Control
Wireless Mac Address Filtering
Wireless Isolation Between Clients
SSID to VLAN Mapping
Rogue AP Detection
802.1X Support
64/128/152-bit WEP / WPA / WPA2-Enterprise,WPA-PSK / WPA2-PSK

Transmission Power

CE:
≤19dBm
FCC:
≤26dBm

MANAGEMENT
Omada App

Yes

Centralized Management

• Omada Hardware Controller (OC300)
• Omada Hardware Controller (OC200)
• Omada Software Controller

Cloud Access

Yes (Through OC300, OC200, or Omada Software Controller)

Email Alerts

Yes

LED ON/OFF Control

Yes

Management MAC Access Control

Yes

SNMP

v1,v2c

System Logging Local/Remote Syslog

Local/Remote Syslog

SSH

Yes

Web-based Management

HTTP/HTTPS

Management VLAN

Yes

Certification

CE, FCC, RoHS

System Requirements

Microsoft Windows 10/8/7/Vista/XP

Environment

Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Tp-Link 300Mbps Wireless N Ceiling Mount Access Point

1 x Installation Guide