Tp-Link JetStream 16-Port Gigabit with 2 SFP Slots Switch

14,990 L

 

Switch me 16 porta dhe 2 SFP Slots ofron një mënyrë të thjeshtë për të bërë kalimin në Gigabit Ethernet. Nuk ka nevojë të shqetësoheni për llojin e kabllit, thjesht lidheni dhe luani. Me teknologjinë inovative me efikasitet energjie. Mund të kursejë deri në 15% të konsumit të energjisë, duke e bërë atë një zgjidhje miqësore me mjedisin për rrjetin e biznesit tuaj.

Ka stok

SKU: ALB374 Modeli: TL-SL2218 Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
HARDWARE FEATURES
Standards and Protocols

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z,
IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s,
IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p

Interface

16 10/100Mbps RJ45 Ports
(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
2 10/100/1000Mbps RJ45 Ports
(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
2 Combo Gigabit SFP Slots

Network Media

10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: UTP category 5, 5e or above cable
(maximum 100m)
1000BASE-X: MMF, SMF

Fan Quantity

Fanless

Power Supply

100~240VAC, 50/60Hz

Power Consumption

Maximum: 9.875W (220V/50Hz)

Dimensions ( W x D x H )

17.3*7.1*1.7 in.(440*180*44 mm)

Mounting

Rack Mountable

PERFORMANCE
Bandwidth/Backplane

7.2Gbps

MAC Address Table

8k

Packet Buffer Memory

5.4Mpps

SOFTWARE FEATURES
Quality of Service

Support 802.1p CoS/DSCP priority
Support 4 priority queues
Queue scheduling: SP, WRR, SP+WRR
Port/Flow-based Rate Limiting
Voice VLAN

L2 Features

IGMP Snooping V1/V2/V3
802.3ad LACP (Up to 6 aggregation groups,
containing 4 ports per group)
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
BPDU Filtering/Guard
TC/Root Protect
Loop back detection
802.3x Flow Control

VLAN

Supports up to 512 VLANs simultaneously (out of 4K VLAN IDs)

Access Control List

L2~L4 package filtering based on source and destination MAC address, IP address, TCP/UDP ports

Security

SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLS v1
Port Security
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

Management

Web-based GUI and CLI management
SNMP v1/v2c/v3,compatible with public MIBs and
TP-LINK private MIBs
RMON (1, 2, 3, 9 groups)
CPU Monitoring
Port Mirroring
Firmware Upgrade: TFTP & Web
System Diagnose: VCT
SYSLOG & Public MIBS

Certification

FCC, RoHS

System Requirements

Microsoft® Windows® XP, Vista™ or Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux.

Environment

Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉);
Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Tp- Link 16-Port 2- Port Gigabit Smart Switch