OFERTA ONLINE

TUF Desktop Gaming, 64GB, 1TB SSD, Ryzen™ 9

269,990 L

 

Ky Desktop Gaming përmban kasën TUF Gaming GT501 me një dizajn me kornizë të hapur për rrjedhje optimale të ajrit, e fuqizuar me TUF Gaming 850W Gold për furnizim të besueshëm të energjisë. Motherboard TUF GAMING X670E-PLUS WIFI, që mbështet procesorin AMD Ryzen™ 9 7950X3D, ftohësin me ujë TUF Gaming LC II 360 ARGB. Me Kingston Fury Beast 64 GB RAM DDR5 dhe një SSD 1TB Samsung 990 PRO PCIe® 4.0 NVMe®, ky konfigurim siguron multitasking të shpejtë dhe akses të shpejtë të të dhënave. Shkathtësia e lojërave ushqehet nga karta grafike ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC, duke ofruar aftësi për gjurmimin e rrezeve dhe mbështetje për overclocking. Ky PC vendos një ekuilibër midis performancës dhe estetikës, duke e bërë atë ideal për detyrat e lojërave dhe produktivitetit.

 

• AMD Ryzen™ 9 7950X3D
• 64GB RAM + 1TB SSD
• ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC
• TUF Gaming LC II 360 ARGB

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
8 g/kg
Color

Black

Motherboard
Details

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 9 7950X3D

Processor Frequency

Up to 5.7 GHz

Processor cores

16 Cores

Processor cache

16 MB

CPU cooler

TUF Gaming LC II 360 ARGB

MEMORY & STORAGE
Ram

64GB

Ram Type

KINGSTON FURY BEAST DDR5 16GB KIT 2X32GB 6000MHz

MEMORY SLOTS

4 Slots

Memory

1 TB M.2

SSD DETAILS

Samsung 990 PRO PCIe® 4.0 NVMe®

CARD READER INTEGRATED

No

GRAPHICS
Graphic Card

ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC

GRAPHICS MEMORY

12 GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

ETHERNET LAN

Realtek 2.5Gb Ethernet TUF LANGuard

Bluetooth

v5.2

Wi-Fi

2×2 Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)

PORTS & INTERFACES
Ports

Rear USB (Total 10 ports)
1 x USB 3.2 Gen 2×2 port (1 x USB Type-C®)
4 x USB 3.2 Gen 2 ports (3 x Type-A + 1 x USB Type-C®)
5 x USB 3.2 Gen 1 ports (5 x Type-A)
Front USB (Total 9 ports)
1 x USB 3.2 Gen 2 connector (supports USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 1 header supports additional 2 USB 3.2 Gen 1 ports
3 x USB 2.0 headers support additional 6 USB 2.0 ports

SOFTWARE
Operating system
Power
PSU

TUF Gaming 850W Gold

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

552 x 251 x 545 mm

Weight

10.5 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PC

1 x Power Cable

1 x Manual