TV Samsung 55” QN85A Neo QLED 4K Smart TV (2021)

179,900 L

 

Televizori inteligjent QN85A QLED 4K nga Samsung është ai që po kërkoni. Më i hollë dhe elegant se asnjëherë më parë.  Ky model është i pajisur me Quantum Dot që do ju bëj të përjetoni një miliard nuanca ngjyrash dhe një procesor 4K inteligjent dhe të shpejtë. Tani më mund të punoni dhe mësoni nga shtëpia. Shijoni çdo mundësi të asaj që mund të bëni. Aksesoni me lehtësi kompjuterin, laptopin dhe celularin pa ndërprerje nga televizori.

Ka stok

SKU: TV470 Kategori: ,

Përshkrim

 

Informacion i detajuar

Peshë
21 kg
Brand
DISPLAY
SCREEN SIZE

55"

DISPLAY RESOLUTION

3,840 x 2,160

Color

Black

SLIM DESIGN

NeoSlim

VIDEO
Motion Rate

Motion Rate 240

Color

100% Color Volume

HDR (High-Dynamic Range)

Quantum HDR 32x

Picture Processor

Neo Quantum Processor 4K

Viewing Angle

Ultra Viewing Angle

Film Mode

Yes

Contrast

Quantum Matrix Technology

Micro Dimming

Ultimate UHD Dimming

Picture Engine

Neo Quantum Processor 4K

HDR10+

Certified

Audio
Dolby

Yes

Sound Output (RMS)

60W

Speaker Type

4.2.2CH

Q-Symphony

Q-Symphony

Bluetooth Audio

Yes

Dolby 5.1 Decoder

Yes

Wireless Connectivity
Wi-Fi Connectivity

Yes (WiFi5)

Wi-Fi

Yes (WiFi5)

Wi-Fi Direct

Yes

Bluetooth

Yes (BT4.2)

Features
Processor

Neo Quantum Processor 4K

Apps Platform

Smart TV Powered by TIZEN™ with Apps and Full Web Browser

AI Upscale

Yes

Bixby

Yes

Works with Google Assistant

Yes

Works with Alexa

Yes

Voice Assistants

Built in Amazon Alexa, Google Assistant and Bixby

Game Mode

Yes

Ambient Mode

Ambient Mode+

TV to Mobile - Mirroring

Yes

Mobile to TV - Mirroring, DLNA

Yes

Accessibility - Voice Guide

US English

FreeSync

FreeSync Premium Pro

Inputs & Outputs
HDMI Connections

4

USB

2

Ethernet (LAN)

Yes

Terrestrial / RF input

1/1(Common Use for Terrestrial)/0

Digital Audio Out (Optical)

1

Audio Out (Mini Jack)

1

Audio Return Channel Support (via HDMI port)

Yes

Dimensions
Product Size (W x H x D) Without Stand

48.3" x 27.8" x 1.1"

Product Size (W x H x D) With Stand

48.3" x 30.2" x 10.1"

Stand Size (WxHxD)

15.4" x 8.6" x 10.1"

Weight
Product Weight Without Stand

39 lb.

Product Weight With Stand

45.9 lb.

Power
Power Supply (V)

AC110-120V 50/60Hz

Typical Power Consumption

77

Maximum Power Consumption

185

Standby Power Consumption

0.5

System
DTV Tuner

ATSC/ClearQAM

Digital Broadcasting

ATSC/ClearQAM

Analog Tuner

Yes

Operating System

Tizen™

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim