Xiaomi 12X

64,990 L

 

Xiaomi 12X tashmë këtu, për ju. Mjeshtër i performancës. Qualcomm® Snapdragon® 870 përfshin një bërthamë super të madhe A77 me një frekuencë kryesore deri në 3.2 GHz. Me dizajn elegant dhe të hollë i cili ju mundësoni ta mbani vetëm në një dorë. Suporton karikimin ultra të shpejtë 67W, kështu smartfoni juaj do të karikohet plotësisht në vetëm 39 minuta. Kamera kryesore prej 50MP-el bën të mundur shkrepje fotosh profesionale me fokus dhe ndriçim në atë që vërtetë dëshironi të kapni.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Xiaomi Mi 11T Pro

51,990 L59,990 L
 

Xiaomi Mi 11T

37,990 L43,990 L
 

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
ANNOUNCED

2021, December 28

Color

Grey, Blue

NETWORK
TECHNOLOGY

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
DIMENSIONS

152.7 x 69.9 x 8.2 mm (6.01 x 2.75 x 0.32 in)

WEIGHT

176 g (6.21 oz)

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery Capacity

4500 mAh

Charging

Fast charging 67W, 100% in 39 min

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

128GB

Card slot

No

DISPLAY
DISPLAY TYPE

AMOLED, 68B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 1100 nits (peak)

DISPLAY SIZE

6.28 inches, 95.2 cm2 (~89.2% screen-to-body ratio)

DISPLAY RESOLUTION

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~419 ppi density)

DISPLAY PROTECTION

Corning Gorilla Glass Victus

PLATFORM
Operating system
CHIPSET

Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7 nm)

CPU

Octa-core (1×3.2 GHz Kryo 585 & 3×2.42 GHz Kryo 585 & 4×1.80 GHz Kryo 585)

GPU

Adreno 650

CAMERA
MAIN CAMERA

Triple (50MP, 13MP, 5MP)

TRIPLE DETAILS

50 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS
13 MP, f/2.4, 12mm, 123˚ (ultrawide), 1/3.06", 1.12µm
5 MP, f/2.4, 50mm (telephoto macro), AF

FEATURES MAIN

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

VIDEO MAIN

8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/120/240/960fps, gyro-EIS

SELFIE CAMERA

Single 32 MP

SINGLE DETAILS

32 MP, f/2.5, 26mm (wide), 0.7µm

VIDEO SELFIE

1080p@30/60fps, 720p@120fps, HDR

SOUND
LOUDSPEAKER

Yes, with stereo speakers

3.5MM JACK

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi 6 (market dependent), dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

BLUETOOTH

5.1 / 5.2, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS. Up to tri-band: GLONASS (1), BDS (3), GALILEO (2), QZSS (2), NavIC

NFC

Yes (market/region dependent)

RADIO

No

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
SENSORS

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, proximity, gyro, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi 12X

1 x Adapter

1 x USB Type-C Cable

1 x SIM Eject Tool

1 x Protective Case

1 x Quick Start Guide

Garancia e produktit

12 Muaj