Xiaomi Note 12 Pro 5G, 8GB/256GB

33,990 L

 

Me bateri dhe kamera superiore, rezolucion të lartë,ngjyra të pasura dhe ekran 6.67”, ju prezantojmë me Xiaomi Note 12 Pro 5G. Note 12 Pro 5G është dizenjuar me përmasa të holla dhe elegante, me cepa të harkuar, peshë të lehtë duke e bërë më të preferuar dhe rehatshëm se smartphone-t e mëparshëm falë dizajnit minimalist dhe shik.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Polar White, Midnight Black

Announced

2022

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

163 x 76 x 8 mm (6.42 x 2.99 x 0.31 in)

Weight

187 g (6.60 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), glass back

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 67W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

OLED

Display Size

6.67"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek MT6877V Dimensity 1080 (6 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G68 MC4

CAMERA
Main Camera

Triple (50MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

50 MP, f/1.9, 24mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

Video Main

4K@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps

Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

f/2.5, (wide), 1/3.06", 1.0µm

Video Selfie

1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes
24-bit/192kHz audio

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c), GALILEO (E1), QZSS (L1)

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Note 12 Pro 5G

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj