Xiaomi Redmi 10 5G

19,990 L

 

Rrisni nivelin me 5G

Shijoni më shumë me 5G. Shijoni shpejtësi më të lartë shkarkimi, transmetoni video me cilësi më të lartë dhe luani lojëra me vonesë më të ulët. Redmi 10 5G vjen me prosecor 7nm dhe dhe ekran 6.58” FHD. Jepini vetes mundësinë e të shijuarit një eksperiencë si kurr më parë.

Color
Rom
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2022

Color

Graphite Gray

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

164 x 76.1 x 8.9 mm (6.46 x 3.00 x 0.35 in)

Weight

200 g (7.05 oz)

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Type

Li-Po 5000 mAh, non-removable

MEMORY
Card slot

microSDXC (dedicated slot)

Ram

6GB

Rom

128GB

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.58"

Display Resolution

1080 x 2408 pixels

Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

MediaTek MT6833 Dimensity 700 (7 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G57 MC2

CAMERA
Dual

50 MP, f/1.8, (wide), PDAF
2 MP, f/2.4, (depth)

SELFIE CAMERA
Single

5 MP, f/2.2

Video

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes
24-bit/192kHz audio

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.1, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes (market/region dependent)

Infrared port

Yes

Radio

FM radio

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi 10 5G

1 x Charger

1 x Manual

 

Garancia e produktit

24 MUAJ