Xiaomi Redmi Note 10 5G

25,990 L26,490 L

 

Sfidoni kufijtë tuaj me Redmi Note 10 5G

Lidhuni me internetin shumë të shpejtë 5G dhe shijoni filma, video dhe lojra pa ndalesa e vonesa. Redmi Note 10 5G vjen me prosecor 7nm dhe dhe ekran 6.5” FHD+ AdaptiveSync. Jepini vetes mundësinë e të shijuarit një eksperiencë si kurr më parë.

Color
Rom
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2021

Color

Graphite Gray, Nighttime Blue, Silver

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

161.8 x 75.3 x 8.9 mm

Weight

190 g

Build

Glass front (Gorilla Glass 3), plastic back, plastic frame

SIM

Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Type

Li-Po 5000 mAh, non-removable

MEMORY
Card slot

microSDXC (uses shared SIM slot)

Ram

4GB

Rom

128GB, 64GB

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.5"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G (7 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G57 MC2

CAMERA
Triple

48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

SELFIE CAMERA
Single

8 MP, f/2.0, (wide)

Video

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes
24-bit/192kHz audio

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.1, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes (market/region dependent)

Infrared port

Yes

Radio

FM radio

USB

USB Type-C 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Redmi Note 10 5G

1 x Adapter

1 x USB Type-C Cable

1 x SIM Eject Tool

1 x Quick Start Guide

 

Garancia e produktit

24 MUAJ