Xiaomi Redmi Note 11S

23,990 L

 

Redmi Note 11S vjen me kamer kryesore 108MP për foto të mahnitshme dhe të pastra si kristal.  Kapni çdo detail pavarësisht ndriçimit apo vendit ku ndodheni. Smartfoni është i pajisur me bateri me kapacitet 5000mAh e cila suportonin karikimin super të shpejtë 33W. Kjo teknologji karikimi ju shkurton kohën totale të karikimi me 26% dhe gjithashtu është shumë e qendrueshme dhe efiçente.

Color
Ram
Rom
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2022

Color

Graphite Gray, Pearl White, Twilight Blue

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

159.9 x 73.9 x 8.1 mm (6.30 x 2.91 x 0.32 in)

Weight

179 g (6.31 oz)

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Type

Li-Po 5000 mAh, non-removable

Charging

Fast charging 33W, 100% in 58 min (advertised)
Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+

MEMORY
Card slot

microSDXC (dedicated slot)

Ram

6GB, 8GB

Rom

128GB

DISPLAY
Display Type

AMOLED

Display Size

6.43"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek Helio G96 (12 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G57 MC2

MAIN CAMERA
Quad

108 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

MAIN FEATURES

LED flash, HDR, panorama

Main Video

1080p@30fps

SELFIE CAMERA
Single

16 MP, f/2.4, (wide)

Video

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes
24-bit/192kHz audio

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes (market/region dependent)

Infrared port

Yes

Radio

Unspecified

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Redmi Note 11S

1 x Adapter

1 x USB Type-C Cable

1 x SIM Eject Tool

1 x Protective Case

1 x Quick Start Guide

 

Garancia e produktit

24 MUAJ