Xiaomi Redmi Note 8 (2021)

19,800 L25,100 L

 

Çmim i arsyeshem dhe performance e larte ne nje pajisje të vetme. Modeli Note 8 2021 nga Xiaomi është i pajisur me katër kamera kryesore, ekran 6.3 inch me rezolucion Full HD+ dhe është i  mbrojtur me Gorilla Glass 5. Gjithashtu është i pajisur me bateri me kapacitet 4000 mAh, me teknologjinë e karikimit të shpejtë.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2019

Color

Black, Blue, Clear Purple, White

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

158.3 x 75.3 x 8.4 mm (6.23 x 2.96 x 0.33 in)

Weight

190 (6.70 oz)

Build

Front glass, back glass

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

4,000 mAh

Charging

Fast charging 18W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

3GB, 4GB

Memory Internal

32GB, 64GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.3"

Display Resolution

1080 x 2340 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SDM665 Snapdragon 665 (11 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 610

CAMERA
Main Camera

Quad (48MP, 8MP, 2MP, 2MP)

Quad Details

48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, 1/5.0", 1.75µm (dedicated macro camera)
2 MP, f/2.4, 1/5.0", 1.75µm, depth sensor

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main

1080p@30/120fps; gyro-EIS

Selfie Camera

Single (13MP)

Single Details

13 MP, f/2.0, (wide), 1/3.1", 1.12µm

Features Selfie

HDR, panorama

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

Radio

FM radio

USB

2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Protective cover

1 x charger