MUAJI I DASHURISE

Acer Predator Helios Neo 16″, 16GB, 512GB SSD, Core i5

99,990 L

 

Laptopi i lojrave Predator Helios Neo është një laptop i krijuar për të zhbllokuar aspiratat tuaja të lojërave. Me një kombinim të përparuar të një karte grafike NVIDIA GeForce RTX 4050 dhe procesorit më të fundit të gjeneratës 13 Intel Core i5 që paraqet një arkitekturë hibride të re të performancës, ky laptop ofron performancë superiore. Paneli i tij IPS 16″ 1920 x 1200 me një ritëm rifreskimi 165 Hz, NVIDIA Advanced Optimus, teknologjia G-SYNC dhe një kohë e shpejtë reagimi 3ms Overdrive premtojnë një përvojë zhytëse dhe të pastër kristal të lojës, duke eliminuar turbullimin dhe duke siguruar lojë me kualitet të lartë. Teknologjia superiore e ftohjes së laptopit shton aftësinë e tij, duke e bërë Predator Helios Neo një udhëzues të besueshëm për lumturinë e lojërave.

 

• Intel® Core™ i7-1355U
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 16″ IPS 165Hz
• NVIDIA GeForce RTX 4050

Ka stok

SKU: SAS1063 Modeli: NH.QMAAA.002 Kategori: , Etiketa: , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2023

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-13500HX

Processor Family

13th Generation Intel® Core™ i5 Processors

Processor Frequency

Up to 4.70 GHz

Processor cores

14 cores

Processor Cache

24 MB Intel® Smart Cache

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR5 SDRAM

Memory

512GB

SSD Details

PCIe NVMe M.2

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

16"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:10

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1200 pixels

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 4050

Graphics Memory

6GB GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6 AX 1650i

Ethernet LAN

Gigabit Ethernet

Bluetooth

v5.1

PORTS & INTERFACES
Details

1x RJ-45
1x USB 3.2 Gen 1 Type-A
2x USB 3.2 Gen 2 Type-A
2x USB 3.2 Gen 2 Type-C
1x HDMI
1x Headphones Connector

AUDIO
Built-in Microphone

2x, Array

Built-in Speakers

Stereo speakers

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11 Home

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

90 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.8 Kg

Dimensions

360 x 279 x 28.194 mm

POWER
AC Adapter Power

230W

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj