Ofertë!
OFERTA ONLINE

Asus Rog Strix G16 16″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

149,990 L

Kurseni: 20,000 L

Përmirësoni dhe dominoni lojërat tuaja me laptopin e lojërave ROG Strix G16 nga ASUS. Me një kartë grafike NVIDIA GeForce RTX 4060 me 8 GB GDDR6 VRAM, ritëm rifreskimi 165 Hz dhe kohë përgjigjeje 3 ms, ky laptop është krijuar për t’ju dhënë një avantazh konkurrues ndërsa jeni në lëvizje. Plus, trajtoni projekte krijuese dhe më shumë falë përpunimit të fuqishëm nëpërmjet një CPU të gjeneratës së 13-të Intel Core i7 dhe 16 GB RAM DDR5. Seria Strix G është ndërtuar nga themeli për lojtarë dhe zhvillues lojërash. Strix G16 mund të përdorë një sërë motorësh lojërash, duke ju mundësuar të zhbllokoni krijimtarinë tuaj dhe të provoni dorën tuaj për të krijuar botët tuaja. Pavarësisht nëse je një artist dixhital, transmetues, redaktues video ose merresh me animacion dhe zhvillim lojërash, Strix G16 ka të gjithë fuqinë që ju nevojitet për t’u zhytur në projekte krijuese.

 

  • Intel® Core™ i7-13650HX
  • 16GB RAM + 512GB SSD
  • 16″ FHD+ Display 165Hz
  • NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Laptop GPU

Ka stok

SKU: SAS1027 Kategori: , Etiketa: , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

G614JV-AS73

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-13650HX

Processor family

13th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

Base frequency 3.60 GHz, Max frequency up to 4.90 GHz

Processor cores

14 cores

Processor Cache

24 MB Intel® Smart Cache

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR5-4800 SO-DIMM

Memory slots

x 2

Memory

512GB SSD

SSD Details

PCIe® 4.0 NVMe™ M.2

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Screen size

16"

Aspect Ratio

16:10

HD Type

FHD+

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1200 Pixels

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Laptop GPU

Graphics Memory

8GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2 x 2

Ethernet LAN

Gigabit Ethernet

Bluetooth

v5.3

PORTS & INTERFACES
Details

1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.1 FRL
2x USB 3.2 Gen 2 Type-A
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / power delivery / G-SYNC
1x RJ45 LAN port
1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™

AUDIO
Built-in Microphone

Built-in array microphone

Built-in Speakers

Smart Amp Technology
Dolby Atmos
AI noise-canceling technology
Hi-Res certification
2-speaker system with Smart Amplifier Technology

CAMERA
Front Camera

720P HD camera

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11 Home

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

90WHrs

Number of battery cells

4-cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.50 Kg

Dimensions

35.4 x 26.4 x 2.26 cm

POWER
AC Adapter Power

280 W

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

36 Muaj