Ofertë!
OFERTA ONLINE

Apple iPad 10th Gen, 10.9″ 64GB

39,990 L44,990 L

Kurseni: 5,000 L

iPad i gjeneratës së 10-të nga Apple është një pajisje e gjithanshme dhe e fuqishme që ofron një përvojë të shkëlqyer të përdoruesit. iPad përmban një ekran me rezolucion të lartë që përmirëson detajet dhe mundëson një përvojë të rehatshme shikimi. Ai është i pajisur me çipin e fuqishëm A14 Bionic të Apple, duke siguruar performancë të shpejtë dhe efikase për detyra të ndryshme, duke përfshirë multitasking, lojrat dhe navigimin ne internet. Gjenerata e 10-të iPad mbështet Apple Pencil, i cili mundëson vizatim të saktë, mbajtje shënimesh dhe aktivitete krijuese. Gjithashtu funksionon pa probleme me tastierën inteligjente, duke lejuar përdoruesit të jenë më produktiv. Tableti funksionon në iPadOS, sistemi operativ i Apple i krijuar posaçërisht për iPad, duke ofruar një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe akses në një gamë të gjerë aplikacionesh dhe shërbimesh përmes App Store. Me lidhjen e tij Wi-Fi, gjenerata e iPad 10 mundëson akses të lehtë në internet, duke i lejuar përdoruesit të shfletojnë ueb, të transmetojnë përmbajtje dhe të qëndrojnë të lidhur me miqtë dhe familjen përmes aplikacioneve të ndryshme të komunikimit. Ai përfshin gjithashtu një kamerë të pasme me cilësi të lartë për kapjen e fotove dhe videove, si dhe një kamerë të përparme për video dhe selfie.

 

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: , , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

A2696

Color

Yellow, Blue, Pink, Silver

Announced

2022

GENERAL
Dimensions

248.6 x 179.5 x 7 mm

Weight

477 g

DISPLAY
Display Type

Liquid Retina IPS LCD

Display Size

10.9"

Display Resolution

1640 x 2360 pixels

Display Protection

Scratch-resistant glass, oleophobic coating

PLATFORM
Operating system
Chipset

Apple A14 Bionic (5 nm)

CPU

Hexa-core (2×3.0 GHz Firestorm + 4×1.8 GHz Icestorm)

GPU

Apple GPU (4-core graphics)

MEMORY
Ram

4GB

Memory Internal

64GB

Card Slot

No

CAMERA
Main Camera

Single (12MP)

Main Details

12 MP, f/1.8, (wide), PDAF

Features Main

HDR, panorama

Video Main

4K@24/25/30/60fps,
1080p@25/30/60/120/240fps

Selfie Camera

Single (12MP)

Selfie Details

12 MP, f/2.4, 122˚ (ultrawide)

Features Selfie

HDR

Video Selfie

1080p@25/30/60fps, gyro-EIS

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot

Bluetooth

5.2, A2DP, EDR, LE

USB

USB Type-C 2.0, DisplayPort, Magnetic connector

BATTERY

Li-Po 7606 mAh

FEATURES
Sensors

Fingerprint (top-mounted), accelerometer, gyro, compass, barometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

12 Muaj