SAPO ERDHI

ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 V2 OC Edition 8GB

24,990 L

 

Karta grafike ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 V2 OC Edition 8GB GDDR6 kombinon performancën e fuqishme me një dizajn kompakt, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për lojtarët që kërkojnë të maksimizojnë hapësirën pa kompromentuar aftësitë e lojërave. Mundësuar nga arkitektura Ampere e NVIDIA dhe me 2560 bërthama CUDA, ajo ofron përvoja të qetë të lojërave dhe mbështet rezolucione deri në 7680 x 4320. E pajisur me dy ventilator të teknologjisë Axial dhe një dizajn me 2 slota, kjo kartë optimizon rrjedhën e ajrit dhe performancën termike, ndërsa Auto- Teknologjia ekstreme siguron besueshmëri. Me veçori si Teknologjia 0dB për funksionim të heshtur gjatë lojërave të lehta dhe softueri ASUS GPU Tweak III për personalizim dhe monitorim të lehtë, ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 V2 OC Edition ofron një ekuilibër të përsosur të performancës dhe komoditetit për konfigurime kompakte të lojërave.

Ka stok

SKU: ECM666 Modeli: 90YV0GH6-M0NA00 Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

90YV0GH6-M0NA00

Specifications
Graphic Engine

NVIDIA® GeForce RTX™ 3050

Bus Standard

PCI Express 4.0

OpenGL

OpenGL®4.6

Video Memory

8GB GDDR6

Engine Clock

OC mode : 1852 MHz (Boost Clock) Default mode : 1822 MHz (Boost Clock)

CUDA Core

2560

Memory Speed

14 Gbps

Memory Interface

128-bit

Resolution

Digital Max Resolution 7680 x 4320

Interface

x1 (Native DVI-D)
x1 (Native HDMI 2.1)
x1 (Native DisplayPort 1.4a)

Maximum Display Support

3

Power Connectors

1 x 6-pin

Slot

2 Slot

Dimensions

200 x 123 x 38 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x GPU