ASUS ROG Zephyrus G16 16″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

139,990 L

 

Përjetoni kulmin e performancës së lojërave me laptopin e lojërave ROG G16, i mundësuar nga Windows 11. Zhyt veten në veprim me ekranin e tij FHD+ 16 inç, me një shpejtësi të shpejtë rifreskimi 165 Hz dhe saktësi të jashtëzakonshme të ngjyrave. CPU Intel Core i7-13620H me 10 bërthama siguron një lojë të qetë, ndërsa GPU NVIDIA GeForce RTX 4060 ofron pamje mahnitëse dhe përpunim grafik ultra të shpejtë. Me 16 GB RAM dhe një SSD 512 GB PCIe 4.0, multitasking dhe ruajtja janë të lehta. Me peshë vetëm 2 Kg dhe me masë 20 mm të hollë, kjo fuqi e lehtë është shumë e lëvizshme. Qëndroni të lidhur me opsionet e fuqishme të lidhjes dhe shijoni audio të pastër kristal me mbështetjen e Dolby Atmos. ROG G16 është mishërimi i laptopit të lojrave i hollë, i lehtë dhe i fuqishëm.

 

• Intel® Core™ i7-13620H
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 16″ WUXGA 165Hz
• NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 8GB

Ka stok

SKU: SAS1010 Modeli: GU603VV-G16.I74060 Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 6%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Asus Rog Strix G16 16″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

149,990 L
Kurseni: 10,000 L

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

GU603VV-G16.I74060

DESIGN
Color

Eclipse Gray

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-13620H

Processor family

13th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

4.90 GHz

Processor cores

10 cores

Processor Cache

24 MB Intel® Smart Cache

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4-3200 MHz

Memory slots

2 Slots

Memory

512GB SSD

SSD Details

PCIe® 4.0 NVMe™ M.2

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

16"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:10

HD Type

WUXGA

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1200 pixels

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Laptop GPU

Graphics Memory

8GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2 x 2

Ethernet LAN

Gigabit Ethernet

Bluetooth

v5.3

PORTS & INTERFACES
Details

1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.1 FRL
2x USB 3.2 Gen 2 Type-A
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / power delivery
1x RJ45 LAN port
1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™ / power delivery
1x Card reader (microSD) (UHS-II)

AUDIO
Built-in Microphone

Built-in array microphone
AI noise-canceling technology
Hi-Res certification

Built-in Speakers

2x 2W Dual-force woofer with Smart Amp Technology
2x 2W Tweeter

CAMERA
Front Camera

720P HD IR Camera for Windows Hello

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Keyboard Details

Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB

Pointing Device

Touchpad

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11 Home

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

90WHrs

Number of battery cells

4 Cells

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.0 Kg

Dimensions

35.5 x 24.3 x 2.05 cm

POWER
AC Adapter Power

240W

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Laptop

1x Charger

1x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj