Ofertë!
OFERTA ONLINE

DJI Mini 4 Pro Fly More Combo with RC 2 Controller

114,990 L

Kurseni: 15,000 L

DJI Mini 4 Pro Fly More Combo with RC 2 Controller është një dron kompakt, miqësor për fillestarët, që ofron siguri të shtuar, gamë të zgjeruar dhe imazhe me cilësi të lartë. Me shmangien e pengesave të gjithanshme, transmetimin e përmirësuar OcuSync 4 dhe një sensor 1/1.3″ të aftë për 4K HDR, ai u siguron fillestarëve dhe profesionistëve paqe mendore dhe imazhe mahnitëse ajrore. Vjen me bateri shtesë për deri në 90 minuta kohë fluturim shtesë, një qendër karikimi me dy drejtime dhe një çantë mbi supe për transportueshmëri dhe vecori si FocusTrack, MasterShots dhe fotografimi i vërtetë vertikal, mundësojnë krijimin e përmbajtjes së larmishme, ndërkohë që Kthimi i avancuar në shtëpi dhe modaliteti i natës sigurojnë performancë të besueshme.DJI Mini 4 Pro është i vogël dhe i avancuar, duke e bërë atë një dron ideal për të kapur pamje që të lënë pa frymë me lehtësi dhe fleksibilitet.

Ka stok

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Color

Grey

Performance
Maximum Horizontal Speed

35.8 mph / 57.6 km/h

Maximum Ascent Speed

11.2 mph / 18.0 km/h

Maximum Descent Speed

11.2 mph / 18.0 km/h

Maximum Wind Resistance

23.9 mph / 38.5 km/h

Maximum Take-Off Altitude

2.5 Miles / 4 km

Maximum Flight Time

45 Minutes

Maximum Hover Time

39 Minutes

Maximum Tilt Angle

35°

Hovering Accuracy

GNSS
Horizontal: ±1.6' / 0.5 m
Vertical: ±1.6' / 0.5 m
Vision Positioning
Horizontal: ±0.3' / 0.1 m
Vertical: ±0.3' / 0.1 m

Aircraft
Rotor Configuration

Quadcopter

Propeller Size

6 x 3"

Remote ID

Yes

Aircraft I/O

1x USB-C (Power)

Operating Temperature

14 to 104°F / -10 to 40°C

Imaging
Number of Cameras

1

Camera System

48 MP, 1/1.3"-Type CMOS Sensor with 24mm-Equivalent, f/1.7 Lens (82.1° FoV)

Digital Zoom

1 to 4x

Minimum Focus Distance

3.3' / 1 m

ISO Sensitivity Range

Video: 100 to 6400 (Extended: 100 to 12,800)
Photo: 100 to 6400

Shutter Speed

Electronic Shutter: 1/16000 to 2 Seconds

Maximum Video Resolution

Up to UHD 4K at 100 fps / 1080p at 200 fps

Still Image Support

Up to 48 MP (DNG / JPEG)

Photo Modes

Auto-Exposure Bracketing (AEB), Burst Shooting, Interval, Single Shot

Media/Memory Card Slot

In Aircraft Body
microSD/microSDHC/microSDXC (UHS-I) [U3/V30 or Faster Recommended]
In Remote/Transmitter
microSD/microSDHC/microSDXC (UHS-I) [U3/V30 or Faster Recommended]

Internal Storage

In Aircraft Body
2 GB
In Remote/Transmitter
32 GB

Gimbal
Number of Axes

3: Pitch (Tilt), Roll, Yaw (Pan)

Rotation Range

Mechanical Range
Yaw (Pan): 60° (-30 to 30°)
Pitch (Tilt): 215° (-135 to 80°)
Roll: 180° (-135 to 45°)
Controllable Range
Pitch (Tilt): 150° (-90 to 60°)
Roll: 90° (-90 to 0°)

Follow Speed

Tilt: 100°/s

Stabilization Accuracy

±0.01°

Avoidance/Sensing System
Sensing System

Omnidirectional

Sensing System Capabilities

Forward
Measurement Range: 1.6 to 59.1' / 0.5 to 18 m
Detection Range: 1.6 to 656.2' / 0.5 to 200 m
Max Speed: 26.8 mph / 12 m/s
Field of View: 90° (Horizontal) / 72° (Vertical)
Backward
Measurement Range: 1.6 to 49.2' / 0.5 to 15 m
Max Speed: 26.8 mph / 12 m/s
Field of View: 90° (Horizontal) / 72° (Vertical)
Lateral
Measurement Range: 1.6 to 39.4' / 0.5 to 12 m
Max Speed: 26.8 mph / 12 m/s
Field of View: 90° (Horizontal) / 72° (Vertical)
Upward
Measurement Range: 1.6 to 49.2' / 0.5 to 15 m
Max Speed: 11.2 mph / 5 m/s
Field of View: 72° (Front-to-Back) / 90° (Side-to-Side)
Downward
Measurement Range: 1.0 to 39.4' / 0.3 to 12 m
Max Speed: 11.2 mph / 5 m/s
Field of View: 106° (Front-to-Back) / 90° (Side-to-Side)

Remote Controller / Transmitter
Control Method

Included Transmitter

Operating Frequency

2.4 GHz (2.400 to 2.4835)
5.1 GHz (5.170 to 5.250)
5.8 GHz (5.725 to 5.850)

Maximum Operating Distance

12.4 Miles / 20 km

Transmitter Power

2.4 G: 33 dBm (FCC), 20 dBm (CE, MIC, SRRC)
5.1 G: 23 dBm (CE)
5.8 G: 33 dBm (FCC), 30 dBm (SRRC), 14 dBm (CE)

Transmitter I/O

1x USB-C (Data, Power, Service, Video)

Battery Type

Built-In Lithium-Ion (6200 mAh)

Wi-Fi

Wi-Fi 6 (802.11ax)

Bluetooth

5.2

Mobile App Compatible

Yes: Android & iOS
App Name: DJI Fly

Built-In Display

5.5" (1920 x 1080) Touchscreen LCD, 700 nits/ cd/m2

Flight Battery
Battery Chemistry

Lithium-Ion

Battery Capacity

3850 mAh / 28.4 Wh

Battery Configuration

2 S / 7.38 V

Maximum Charging Power

8.5 V

Charging Temperature

41 to 104°F / 5 to 40°C

Charger
Charger Input Power

5 to 12 VDC at 3 A

Output Voltage

5 V, 2 A

Dimensions & Weight
Dimensions

94.0 x 64.0 x 148.0 mm (Folded)
373.0 x 101.0 x 298.0 mm (Unfolded)

Weight

249 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x DJI Mini 4 Pro Drone Fly More Combo with RC 2 Controller
1x RC 2 Controller
3x Intelligent Flight Battery
1x Shoulder Bag
1x Two-Way Charging Hub
1x USB-C PD Cable
1x USB-C Cable
1x Gimbal Protector
1x Propeller Holder
3x Pair of Propellers
18x Propeller Screw
1x Screwdriver