Lenovo Legion Pro 5 16″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

169,990 L

 

Dizenjuar posaçërisht për të apasionuarit e lojërave, Lenovo Legion Pro 5 16″, 16GB, 1TB SSD, Core i7 vjen me procesor të gjeneratës së 13 dhe ofron një performancë të jashtëzakonshme, me dizajn mbresëlënës dhe strukturë të qëndrueshme, ndërtuar vetëm prej materialeve më të mira për rezistencë maksimale.

 

• Intel® Core™ i7-13700HX
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 16″ WQXGA 165Hz
• NVIDIA® GeForce® RTX™ 4060 8GB

Ka stok

SKU: SAS1046 Modeli: 82WK000BUS Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Announced

2023

DESIGN
Color

Onyx Grey

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-13700HX

Processor Family

13th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

Up to 5.00 GHz

Processor Cache

30 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

16 Cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

DDR5-4800MHz

Memory

1TB SSD

Memory Type

M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe SSD

DISPLAY
Screen size

16"

Panel Type

IPS

HD TYPE

WQXGA

Display Resolution

2560 x 1600 pixels

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 4060

GRAPHICS MEMORY

8GB

GRAPHICS MEMORY TYPE

Dedicated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi 6E, 11ax 2×2

Ethernet Lan

Gigabit Ethernet 10/100/1000Mbps

Bluetooth

5.1

Operating system
PORTS & INTERFACES
Ports

1x Ethernet (RJ-45)
1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Power connector
1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer and DisplayPort™ 1.4)
1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 140W and DisplayPort™ 1.4)
3x USB 3.2 Gen 1

AUDIO
Built-in Microphones

Dual-microphone array

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Audio

CAMERA
Front Camera

FHD 1080p with E-shutter

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Integrated Li-Polymer

Battery Capacity

80 Wh

Power
AC Power Adapter

300W Slim Tip (3-pin)

WEIGHT & DIMENSIONS
Dimensions

363.474 x 260.35 x 22.352 mm

Weight

2.54 kg

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj