Ofertë!
OFERTA ONLINE

Lenovo LOQ 15.6″, 16GB, 1TB SSD, Core i5

77,990 L

Kurseni: 11,000 L

Lenovo LOQ 15IRH8 është një laptop i fuqishëm lojrash nga Lenovo, i krijuar për të ofruar performancë të jashtëzakonshme. Ai përmban një procesor Intel® Core™ i5-13420H me 8 bërthama, një kartë grafike NVIDIA GeForce RTX 3050 dhe 16 GB memorie DDR5 për lojë të qetë. Laptopi ofron një ekran 15.6 inç IPS dhe me një shpejtësi të lartë rifreskimi prej 144Hz. Ai vjen me një SSD 1TB për ruajtje të shpejtë, një tastierë RGB me ndriçim të pasëm dhe një sistem të fortë ftohjeje. Me dizajnin e tij elegant Storm Grey, lidhjen Wi-Fi 6 dhe një seri portash, duke përfshirë USB-C dhe HDMI, Lenovo LOQ 15IRH8 ofron një përvojë gjithëpërfshirëse lojrash me specifikime të nivelit të lartë.

 

• Intel® Core™ i5-13420H
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 15.6″ IPS 144 Hz
• NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 6GB

Ka stok

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

82XV002LUS

Announced

2023

DESIGN
Color

Storm Grey

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-13420H

Processor Family

13th Generation Intel® Core™ i5 Processors

Processor Frequency

Up to 4.60 GHz

Processor Cache

12 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

DDR5-5200 MHz

Memory

1TB SSD

Memory Type

M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

HD TYPE

FHD

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Aspect Ratio

16:9

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3050

GRAPHICS MEMORY

6GB

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

DISCRETE GRAPHICS MEMORY

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi® 6, 11ax 2×2

Ethernet Lan

Gigabit Ethernet

Bluetooth

5.1

Operating system
PORTS & INTERFACES
Ports

1x USB 3.2 Gen 1
2x USB 3.2 Gen 2
1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 140W and DisplayPort™ 1.4)
1x HDMI®, up to 8K/60Hz
1x Ethernet (RJ-45)
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Power connector

AUDIO
Built-in Microphones

2x, Array

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Gaming Audio

CAMERA
Front Camera

FHD 1080p with E-shutter

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Li-Polymer

Battery Capacity

60Wh

Power
AC Power Adapter

230W Slim Tip (3-pin)

WEIGHT & DIMENSIONS
Dimensions

359.6 x 264.8 x 22.1 mm

Weight

2.4 kg

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj