Ofertë!
OFERTA ONLINE

Samsung 990 PRO PCIe®4.0 NVMe™ SSD 1TB

12,990 L

Kurseni: 3,000 L

Dizenjuar për entuziastët e teknologjisë, gamers dhe profesionistët të cilët kanë sasi të mëdha pune dhe duan shpejtësi mahnitëse. Me 990 PRO PCIe®4.0 NVMe™ SSD 1TB do të shijoni përmirësimin e performancës me 50%. Me shpejtësi read/write deri ne 7,450/6,900 MB/s.

Ka stok

SKU: ECM519 Kategori: , , , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Brand
Model

MZ-V9P1T0BW

General Feature
Capacity

1TB

Form Factor

M.2 (2280)

Interface

PCIe Gen 4.0 x4, NVMe 2.0

Storage Memory

Samsung V-NAND 3-bit MLC

Cache Memory

Samsung 1GB Low Power DDR4 SDRAM

Controller

Samsung in-house Controller

Performance
Sequential Read

Up to 7,450 MB/s * Performance may vary based on system hardware & configuration

Sequential write

Up to 6,900 MB/s * Performance may vary based on system hardware & configuration

Random Write (4KB ,QD32)

Up to 1,550,000 IOPS

Random Read (4KB ,QD32)

Up to 1,200,000 IOPS

Random Read (4KB ,QD1)

Up to 22,000 IOPS

Random Write (4KB ,QD1)

Up to 80,000 IOPS

Environmental Specs
Operating Temperature

0 – 70 ℃ Operating Temperature

Shock

1,500 G & 0.5 ms (Half sine)

Software
Management SW

Magician Software for SSD management

Special Feature
Features

TRIM Support
Supported
S.M.A.R.T Support
Supported
GC (Garbage Collection)
Auto Garbage Collection Algorithm
Encryption Support
AES 256-bit Encryption (Class 0)TCG/Opal IEEE1667 (Encrypted drive)
Device Sleep Mode Support

Dimensions and weight
Dimensions

80 x 22 x 2.3 mm

Weight

Max 9.0g Weight

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Samsung 990 PRO PCIe®4.0 NVMe™ SSD 1TB