Samsung Galaxy S20 Plus

22,990 L31,990 L

 

Njihuni me Galaxy S20+. Me revolucionarin 8K video Snap që ndryshon mënyrën sesi kapni jo vetëm videon, por edhe fotografinë. Shtoni mbrojtjen e Samsung Knox, një bateri inteligjente 5000 mAh e cila zgjat gjithe diten, procesorin e fuqishëm dhe hapësirë të madhe ruajtjeje dhe do të kuptoni pse seria e re Galaxy S20 hap një epokë krejtësisht të re në botën celulare.

Color
Ram
Memory Internal

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2020

Color

Aura Blue, Black, Cloud Blue, Gray, Red, White

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

BODY
Dimensions

161.9 x 73.7 x 7.8 mm (6.37 x 2.90 x 0.31 in)

Weight

186 g (6.56 oz)

Build

Front glass, back glass

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

4,500 mAh

Charging

Fast charging 25W

Vendi i karikimit

Power bank/Reverse wireless charging, Qi wireless charging, USB Power Delivery 3.0

MEMORY
Ram

8GB, 12GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

Dynamic AMOLED 2X

Display Size

6.7"

Display Resolution

1440 x 3200 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 6

PLATFORM
Operating system
Chipset

Exynos 990 (7 nm+)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G77 MP11

CAMERA
Main Camera

Quad (12MP, 64MP, 12MP, 0.3MP)

Quad Details

12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
64 MP, f/2.0, (telephoto), 1/1.72", 0.8µm, PDAF, OIS, 3x hybrid optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1.4µm, Super Steady video
0.3 MP, TOF 3D, f/1.0, (depth)

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

4320p@24fps, 2160p@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, dual-video rec., stereo sound rec., gyro-EIS & OIS

Selfie Camera

Dual (10MP)

Dual Details

10 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/3.2", 1.22µm, Dual Pixel PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR

Video Selfie

2160p@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No
32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Radio

FM radio

USB

3.2, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
ANT+
Bixby natural language commands and dictation
Samsung DeX (desktop experience support)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

6 Muaj