Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

37,990 L39,990 L

 

Njihuni me Galaxy S21 Ultra. Me revolucionarin 8K Video Snap qe ndryshon menyren sesi kapni jo vetem videon, por edhe fotografine. ekran 6.8 inch  AMOLED 2X me frekuence rifreskimi 120Hz. Kamera me 4 lente, 108MP + 10MP + 10MP + 12MP dhe kamera selfie 40MP. Shtoni mbrojtjen e Samsung Knox, bateri inteligjente 5000 mAh me karikim te shpejte 25W, procesorin e fuqishem dhe hapesire te madhe ruajtjeje informacioni dhe do te kuptoni pse seria e re Galaxy S21 Ultra hap nje epoke krejtesisht te re ne boten celulare me mundesimin e rrjetit 5G. Sensor per njohjen e shenjes se gishtit ne ekran.

Color
Memory Internal

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2021

Color

Phantom Black, Phantom Silver

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

165.1 x 75.6 x 8.9 mm (6.5 x 2.98 x 0.35 in)

Weight

227 g (Sub6), 229 g (mmWave) (8.01 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass Victus), glass back (Gorilla Glass), aluminum frame

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 25W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

12GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

Dynamic AMOLED 2X

Refresh Rate

120Hz

Display Size

6.8"

Display Resolution

1440 x 3200 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass Victus

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 660

CAMERA
Main Camera

Quad (108MP, 10MP, 10MP, 12MP)

Quad Details

– 108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
– 10 MP, f/4.9, 240mm (periscope telephoto), 1/3.24", 1.22µm, dual pixel PDAF, OIS, 10x optical zoom
– 10 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.24", 1.22µm, dual pixel PDAF, OIS, 3x optical zoom
– 12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, Super Steady video

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

8K@24fps,
4K@30/60fps,
1080p@30/60/240fps,
720p@960fps,
HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS

Selfie Camera

Single (40MP)

Single Details

40 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.7µm, PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR

Video Selfie

4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No
32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

NFC

Yes

Radio

FM radio (Snapdragon model only; market/operator dependent)

USB

USB Type-C 3.2, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim