OFERTA ONLINE

Universal Wi-Fi Range Extender 300Mbps

1,990 L

 

Zgjerues i zones se mbulimit te rrjetit Wifi deri ne 300 Mbps, duke perfrocuar sinjalin ekzistues. Vendoset ne prize, eshte i pajisur me nje buton dhe drite LED dhe mund te instalohet thjeshte duke perdorur aplikacionin TP-Link Tether

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
HARDWARE FEATURES
Button

RE (Range Extender) Button, Reset Button

Power Consumption

About 3W

Wireless Standards

IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b

Dimensions ( W x D x H )

4.3x 2.6 x 3.0in. (110.0 x 65.8 x 75.2mm)

Antenna

2 * internal

WIRELESS FEATURES
Frequency

2.4~2.4835GHz

Signal Rate

11n: Up to 300Mbps (dynamic)
11g: Up to 54Mbps (dynamic)
11b: Up to 11Mbps (dynamic)

Reception Sensitivity

270M: -68dBm@10% PER
130M: -68dBm@10% PER
108M: -68dBm@10% PER
54M: -68dBm@10% PER
11M: -85dBm@8% PER
6M: -88dBm@10% PER
1M: -90dBm@8% PER

Transmit Power

< 20 dBm (EIRP)

Wireless Functions

WMM (Wi-Fi Multimedia)
Wireless MAC Address Filtering
Wireless Statistic
Domain Login Function

Wireless Security

64/128/152-bit WEP
WPA-PSK / WPA2-PSK

OTHERS
Certification

RoHS

System Requirements

Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista or Windows 7, 8, 10, Mac® OS, NetWare®, UNIX® or Linux.

Environment

Operating Temperature: 0°C~40°C (32°F~104°F)
Storage Temperature: -40°C~70°C (-40°F~158°F)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

300Mbps Universal Wi-Fi Range Extender TL-WA854RE
Resource CD
Quick Installation Guide