SAPO ERDHI

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G

36,990 L42,990 L

 

Redmi Note 13 Pro+ 5G krenohet me një sërë karakteristikash mbresëlënëse, duke e bërë atë një zgjedhje të spikatur në tregun e smartfonëve. Me kamerën e saj kryesore 200 MP, OIS dhe stabilizimin e dyfishtë EIS, të shoqëruar me teknologjitë e avancuara të imazhit, si grumbullimi i pikselëve 16-në-1 dhe kalibrimi profesional i lenteve, çdo shkrepje shndërrohet në një kryevepër. Pajisja ofron një përvojë magjepsëse shikimi me ekranin e saj të lakuar 6,67″ AMOLED, që përmban një shkallë të lartë rifreskimi, gamë të gjerë ngjyrash dhe mbështetje HDR të shkallës kinematografike. E ndërtuar për t’i bërë ballë ashpërsisë së përdorimit të përditshëm, ajo kombinon rezistencën ndaj ujit dhe pluhurit IP68 me Corning Gorilla Glass Victus dhe optimizime të gjera të qëndrueshmërisë. Performanca është e nivelit të lartë falë procesorit MediaTek Dimensity 7200-Ultra, bashkë me 12GB RAM dhe 512GB memorie. Për më tepër, përfshirja e një sistemi HyperCharge 120 W siguron karikim të shpejtë, të plotësuar nga funksionet inteligjente të baterisë për jetëgjatësi.Me dizajnin e tij inovativ, aftësitë e përparuara të kamerës, ekranin dhe performancën e fuqishme, Redmi Note 13 Pro+ 5G ofron një përvojë të jashtëzakonshme në smartphone.

Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Announced

2024

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

161.4 x 74.2 x 8.9 mm

Weight

199 g

SIM

Nano-SIM, eSIM or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh, non-removable

Charging

Fast charging 120W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB, 12GB

Memory Internal

256GB, 512GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

AMOLED, 68B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 1800 nits (peak)

Display Size

6.67 inches, 107.4 cm2 (~89.7% screen-to-body ratio)

Display Resolution

1220 x 2712 pixels, 20:9 ratio (~446 ppi density)

Display Protection

Corning Gorilla Glass Victus

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek Dimensity 7200 Ultra (4 nm)

CPU

Octa-core (2×2.8 GHz Cortex-A715 & 6×2.0 GHz Cortex-A510)

GPU

Mali-G610 MC4

CAMERA
Main Camera

Triple (200MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

200 MP, f/1.7, 23mm (wide), 1/1.4", 0.56µm, multi-directional PDAF, OIS
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

Video Main

4K@24/30fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS

Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.4, (wide)

Video Selfie

1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi Note 13 Pro+

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj