Monedhë

Kategoritë

2 vjet më parë

Acer prezanton monitorët portativë 3D pa syze

Diferencat mes tyre shkojnë sipas audiencave që synojnë. Versionet Pro shkojnë për teknologjinë kreative dhe dizajnin industrial.

Acer prezanton monitorët portativë 3D pa syze

Teknologjia e ekraneve 3D pa pasur nevojë për syze e Acer ka gjetur rrugën drejt laptopëve. Kompania prezantoi SpatialLabs View dhe SpatialLabs View Pro, dy monitorë portativë për krijuesit dhe adhuruesit e lojërave.

Të dy ekranet 15.6-inç mund të konvertojnë përmbajtjen nga 2D në 3D por gjithashtu mund të përdoren edhe si monitorë normalë 4K me shkëlqim 400-nits dhe mbulim ngjyrash 100 përqind Adobe RGB.

Diferencat mes tyre shkojnë sipas audiencave që synojnë. Versionet Pro shkojnë për teknologjinë kreative dhe dizajnin industrial.

Por për secilin model duhet pritur deri në Verë ndërsa Acer nuk ka dhënë as çmimet e tyre. Presim që të kushtojnë më pak sesa 1,700 dollarët për një laptop 3D të Acer.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

BEST DEALS

Xiaomi Mi Smart Scale 2

1,990 L
 
24 ORE OFERTA ONLINE

Tv Box H96 Max 4/64GB 6K

4,990 L