Monedhë

Kategoritë

2 vjet më parë

OnePlus Nord 2T vjen në Evropë për 399 euro

Nord 2T do të shitet në dy konfigurime: 8GB RAM dhe 128GB memorie për 399 euro dhe 12GB RAM dhe 256GB memorie për 499 euro.

OnePlus Nord 2T vjen në Evropë për 399 euro

OnePlus zyrtarisht zbuloi tre pajisje të reja buxhetore ditën e sotme për Evropën: OnePlus Nord 2T, Nord CE 2 Lite dhe kufjet wireless Nord Buds.

Nord 2T fillon me një çmim bazë prej 399 eurosh dhe është një version i përmirësuar i modelit të vitit të kaluar Nord 2.

Ndërsa Nord CE 2 është një hap pas i Nord CE 2 Lite që fillon nga 299 euro. Së fundi Nord Buds kushtojnë 49 euro.

Smartfoni Nord 2T vjen me procesorin MediaTek Dimensity 1300, një version i përmirësuar i Dimensity 1200 të vitit të kaluar dhe me teknologjinë e karikimit të shpejtë 80W. Ekrani 90Hz dhe kamerat ngelin të pandryshuara me modelin e kaluar.

Nord 2T do të shitet në dy konfigurime: 8GB RAM dhe 128GB memorie për 399 euro dhe 12GB RAM dhe 256GB memorie për 499 euro.

Sa i përket Nord CE 2 Lite është pak më i lirë sesa varianti Nord CE 2. Për këtë çmim smartfoni ofron procesorin Snapdragon 695, 6GB RAM dhe 128GB memorie. Ka një bateri prej 5,000 mAh që karikohet me 33-vat.

Ekrani 6.59-inç 1080p ka frekuencë rifreskimi prej 120Hz, një çudi për një smartfon me këtë çmim ndërsa kamerat e pasme kanë një sensor kryesor 64-megapiksel.

Së fundi Nord Buds ofrojnë 7 orë jetëgjatësi baterie, mbështetje për Dolby Atmos dhe certifikim IP55 për rezistencë ndaj pluhurit dhe ujit.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

24 ORE OFERTA ONLINE

Tv Box H96 Max 4/64GB 6K

4,990 L
 
BEST DEALS

Xiaomi Mi Smart Scale 2

1,990 L