Ofertë!
OFERTA ONLINE

ASUS TUF GeForce RTX™ 4060 Ti 8GB OC Edition

48,990 L

Kurseni: 1,000 L

Karta grafike ASUS TUF GeForce RTX™ 4060 Ti  8GB GDDR6 mishëron një epokë të re të lojrave dhe përsosmërisë krijuese, të mundësuar nga teknologjia NVIDIA DLSS 3 dhe arkitektura e përparuar Ada Lovelace. Me bërthamat tensor të gjeneratës së 4-të që ofrojnë performancë deri në 4 herë me bërthamat DLSS 3 dhe RT të gjeneratës së tretë që përmirësojnë performancën e gjurmimit të rrezeve, ai ofron besnikëri vizuale të pashembullt. Dizajni i tij termik inovativ, me ventilatorë të teknologjisë boshtore, një konfigurim me slot 3,12 dhe një ekzoskelet me ajrim, siguron efikasitet optimal të ftohjes për performancë të lartë të qëndrueshme. Përmirësuar nga ofrimi i energjisë premium, një PCB kompakte dhe ndërtimi i përforcuar, ai garanton besueshmëri dhe stabilitet edhe nën ngarkesa të rënda pune.

Ka stok

SKU: ECM710 Modeli: 90YV0J50-M0NA00 Kategori: , , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

90YV0J50-M0NA00

Specifications
Graphics Processing

NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Ti

Bus Standard

PCI Express 4.0

OpenGL

OpenGL®4.6

Video Memory

8GB GDDR6

Engine Clock

OC mode: 2655 MHz
Default mode: 2625 MHz (Boost clock)

CUDA Core

4352

Memory Speed

18 Gbps

Memory Interface

128-bit

Resolution

Digital Max Resolution 7680 x 4320

Interface

1x HDMI 2.1a
3x DisplayPort 1.4a

Maximum Display Support

4

Power Connectors

1 x 8-pin

Slot

3.12 Slot

AURA SYNC

ARGB

Dimensions

300 x 139 x 62.4 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Collection Card​

1 x Speedsetup Manual​

1 x Adapter Cable​

1 x TUF Graphics Card Holder

1 x TUF Velcro Hook & Loop