BEST DEALS

Tp-Link 16-Port Gigabit Desktop/Rackmount Switch

11,990 L

 

Desktop/Rackmount Switch me 16 porta ofron një mënyrë të thjeshtë për të bërë kalimin në Gigabit Ethernet. Të 16 portat mbështesin automatikisht MDI/MDIX, nuk ka nevojë të shqetësoheni për llojin e kabllit, thjesht lidheni dhe luani. Me teknologjinë inovative me efikasitet energjie, TL-SG1016D mund të kursejë deri në 15% të konsumit të energjisë, duke e bërë atë një zgjidhje miqësore me mjedisin për rrjetin e biznesit tuaj. 

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Hardware Features
Standards and Protocols

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab , IEEE 802.3x

Interface

16 10/100/1000Mbps RJ45 Ports (Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)

Network Media

10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
100BASE-TX/1000BASE-T: UTP category 5, 5e or above cable (maximum 100m)

Fan Quantity

Fanless

Dimensions

294 x 180 x 44 mm

Power Supply

100-240VAC, 50/60Hz

Power Consumption

Maximum: 13.3W (220V/50Hz)

Performance
Switching Capacity

32 Gbps

Packet Forwarding Rate

23.8 Mpps

MAC Address Table

8K

Packet Buffer Memory

2 MB

Jumbo Frame

10KB

Green Technology

Innovative energy-efficient technology saves power up to 15%

Transfer Method

Store-and-Forward

Others
Certification

CE, FCC, RoHS

System Requirements

Microsoft Windows 8, 7,Vista, XP or MAC OS, NetWare, UNIX or Linux

Environment

Operating Temperature: 0°C~40°C (32°F~104°F),
Storage Temperature: -40°C~70°C (-40°F~158°F)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing,
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x 16-Port Gigabit Desktop/Rackmount Switch
1 x Power Cord
1 x Installation Guide
1 x Rackmount Kits
1 x Rubber Feet