SAPO ERDHI

Google Pixel 7a

36,990 L

 

Mundësuar nga çipi i avancuar Google Tensor G2 dhe 8 GB RAM, Pixel 7a ofron performancë të shpejtë dhe të qetë, duke e bërë të pandërprerë kryerjen e shumë detyrave dhe lojërave. Sistemi i kamerës është i jashtëzakonshëm, duke kapur fotografi të shkëlqyera dhe të detajuara në çdo kusht ndriçimi, falë përpunimit të avancuar të imazhit dhe veçorive si Super Res Zoom dhe Night Sight. Jetëgjatësia e baterisë gjatë gjithë ditës së telefonit dhe aftësia e karikimit me wireless sigurojnë përdorim të pandërprerë gjatë gjithë ditës. Me dizajnin e tij rezistent ndaj ujit, pluhurit dhe gërvishtjeve, ai mund t’i rezistojë konsumimit të përditshëm. Për më tepër, Pixel 7a i jep përparësi sigurisë me çipin e tij të sigurisë Titan M2, duke siguruar mbrojtjen e të dhënave të ndjeshme.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketa: ,

Përshkrim

 

 

 

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

GA03694-GB

Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Color

Charcoal, White

Dimensions

152 x 72.9 x 9 mm

Weight

193.5

Build

Glass Front (Gorilla Glass 3), Aluminum Frame, Plastic Back

SIM

Nano-SIM and eSIM

DISPLAY
Size

6.1 inches, 90.7 cm2 (~81.8% screen-to-body ratio)

Resolution

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~429 ppi density)

Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
OS

Android 13

Chipset

Google Tensor G2 (5 nm)

CPU

Octa-core (2×2.85 GHz Cortex-X1 & 2×2.35 GHz Cortex-A78 & 4×1.80 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G710 MP7

MEMORY
Card slot

No

Ram

8GB

Memory Internal

128GB

MAIN CAMERA
Dual Camera

64 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.73", 0.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
13 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1.12µm

SELFIE CAMERA
Single

13 MP, f/2.2, 20mm (ultrawide), 1.12µm

Video

4K@30fps, 1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, tri-band

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 3.2

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

BATTERY
Type

Li-Po 4385 mAh, non-removable

Charging

18W wired, PD3.0
7.5W wireless

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Manual

1 x Ejecting Tool

1 x Charging Cable

1 x USB Adapter

Garancia e produktit

24 Muaj