Ofertë!
OFERTA ONLINE

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15.6″, 32GB, 512GB SSD, Ryzen 7

119,990 L

Kurseni: 20,000 L

IdeaPad Gaming 3 është një laptop i fuqishëm lojrash nga Lenovo, i krijuar për të ofruar performancë të jashtëzakonshme. Ai përmban një procesor AMD Ryzen™ 7 7735HS me 8 bërthama, një kartë grafike NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 dhe 32 GB memorie DDR5 për lojë të qetë. Laptopi ofron një ekran 15.6 inç IPS dhe me një shpejtësi të lartë rifreskimi prej 120Hz. Ai vjen me një SSD 512GB për ruajtje të shpejtë, një tastierë RGB me ndriçim të pasëm dhe një sistem të fortë ftohjeje. Me dizajnin e tij elegant Onyx Grey, lidhjen Wi-Fi 6 dhe një seri portash, duke përfshirë USB-C dhe HDMI, IdeaPad Gaming 3 ofron një përvojë gjithëpërfshirëse lojrash me specifikime të nivelit të lartë.

 

• AMD Ryzen™ 7 7735HS
• 32GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ FHD 120 Hz
• NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 6GB

Ka stok

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

82SB00K9US

Announced

2023

DESIGN
Color

Onyx Grey

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 7735HS

Processor Family

AMD Ryzen™ Processors

Processor Frequency

4.75GHz

Processor Cache

16 MB

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

RAM TYPE

DDR5-4800 MHz

Memory

512GB SSD

Memory Type

M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

HD TYPE

FHD

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Aspect Ratio

16:9

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 6GB GDDR6

GRAPHICS MEMORY

6GB

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

DISCRETE GRAPHICS MEMORY

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi® 6, 11ax 2×2

Ethernet Lan

Gigabit Ethernet

Bluetooth

5.1

Operating system
PORTS & INTERFACES
Ports

2x USB 3.2 Gen 1
1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)
1x HDMI® 2.0
1x Ethernet (RJ-45)
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Power connector

AUDIO
Built-in Microphones

2x, Array

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo speakers, 2W x2, Nahimic Audio

CAMERA
Front Camera

HD 720p with Privacy Shutter

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Li-Polymer

Battery Capacity

Integrated 60Wh

Power
AC Power Adapter

170W Slim Tip (3-pin)

WEIGHT & DIMENSIONS
Dimensions

359.6 x 266.4 x 21.8 mm

Weight

2.3 kg

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj