SAPO ERDHI

Lenovo Legion 5 Gaming 15.6″, 16GB, 512GB SSD, Ryzen 7

119,990 L

 

Legion 5  është një laptop i fuqishëm lojrash nga Lenovo, i krijuar për të ofruar performancë të jashtëzakonshme. Ai përmban një procesor AMD Ryzen™ 7 6800H me 8 bërthama, një kartë grafike NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 dhe 16 GB memorie DDR5 për lojë të qetë. Laptopi ofron një ekran 15.6 inç WQHD dhe me një shpejtësi të lartë rifreskimi prej 165Hz. Ai vjen me një SSD 512GB për ruajtje të shpejtë, një tastierë RGB me ndriçim të pasëm dhe një sistem të fortë ftohjeje. Me dizajnin e tij elegant, lidhjen Wi-Fi 6E dhe një seri portash, duke përfshirë USB-C dhe HDMI, Legion 5  ofron një përvojë gjithëpërfshirëse lojrash me specifikime të nivelit të lartë.

 

• AMD Ryzen™ 7 6800H
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ WQHD 165 Hz
• NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 6GB

Ka stok

SKU: SCC1006 Modeli: 82RD00CSUS Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

82RD00CSUS

Announced

2023

DESIGN
Color

Storm Grey

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 6800H

Processor Family

AMD Ryzen™ Processors

Processor Frequency

4.7GHz

Processor Cache

16 MB

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

DDR5-4800MHz

Memory

512GB SSD

Memory Type

M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

HD TYPE

WQHD

Display Resolution

2560 x 1440 pixels

Aspect Ratio

16:9

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3060

GRAPHICS MEMORY

6GB

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

DISCRETE GRAPHICS MEMORY

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi 6E, 11ax 2×2

Ethernet Lan

10/100/1000Mbps

Bluetooth

5.1

OPERATING SYSTEM
Operating system
PORTS & INTERFACES
Ports

1x Ethernet (RJ-45)
1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz
1x Headphone / Microphone Combo Jack (3.5mm)
1x Power connector
1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
1x USB-C® 3.2 Gen 2 (Support Data Transfer and DisplayPort™ 1.4)
1x USB-C® 3.2 Gen 2 (Support Data Transfer, Power Delivery 135W and DisplayPort™ 1.4)
1x USB4® 40Gbps (Support Data Transfer and DisplayPort™ 1.4)
2x USB 3.2 Gen 1

AUDIO
Built-in Microphones

2x, Array

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo speakers, 2W x2, Nahimic Audio

CAMERA
Front Camera

FHD 1080p with E-shutter

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Integrated Li-Polymer

Battery Capacity

Integrated 80Wh

Power
AC Power Adapter

300W Slim Tip (3-pin)

WEIGHT & DIMENSIONS
Dimensions

358.9 x 262.4 x 20 mm

Weight

2.4 Kg

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj