Ofertë!
Të Përdorura

Lenovo ThinkPad L380 13″, 8GB, 256GB SSD, Core i5

13,990 L

Kurseni: 3,000 L

Lenovo L380 është një laptop elegant dhe portativ i krijuar për profesionistë dhe studentë që kërkojnë besueshmëri dhe performancë në një formë kompakte. Me një ekran 13.3 inç, ai vendos një ekuilibër midis pjesës së paluajtshme të ekranit dhe transportueshmërisë, duke e bërë atë ideal për produktivitetin në lëvizje. Mundësuar nga procesori Intel Core i5, ai ofron aftësi efikase për kryerjen e shumë detyrave për detyrat e përditshme kompjuterike, nga shfletimi në ueb deri tek ekzekutimi i aplikacioneve të zyrës. Me cilësinë e tij të qëndrueshme të ndërtimit dhe jetëgjatësinë e baterisë, Lenovo L380 është i përshtatshëm për përdoruesit që vlerësojnë funksionalitetin dhe lëvizshmërinë në pajisjet e tyre kompjuterike.

 

• Intel® Core™ i5-8350U
• 8GB RAM + 256GB SSD
• 13.3″ FHD (1920×1080)
• Intel® UHD Graphics 620

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Design
Color

Black

TYPE

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-8350U

PROCESSOR FAMILY

8th Generation Intel® Core™ i5 Processors

PROCESSOR FREQUENCY

Up to 3.60 GHz

PROCESSOR CACHE

6 MB Intel® Smart Cache

PROCESSOR CORES

4 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

RAM TYPE

DDR4 2400 MHz

Memory

256GB SSD

MEMORY SLOTS

1 Slot

SSD DETAILS

PCIe NVMe OPAL2 M.2 2280 SSD

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Screen size

13.3"

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

FHD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® UHD Graphics 620

GRAPHICS MEMORY

Shared

GRAPHICS MEMORY TYPE

Integrated

DISCRETE GRAPHICS ADAPTER

No

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI MODEL

Intel Dual Band Wireless-AC 8265, Wi-Fi 2×2 802.11ac

ETHERNET LAN

Gigabit Ethernet onboard with mini RJ-45 port

BLUETOOTH

v4.1

PORTS & INTERFACES
Ports

1x HDMI
2x USB-A 3.0
2x USB-C
1x MicroSD Media Reader
1x Headphone & Microphone Combo Jack

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

Dual-array microphones

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo speakers 2 x 2W

CAMERA
FRONT CAMERA

720P HD Camera

SOFTWARE
OPERATING SYSTEM INSTALLED

Windows 10

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

No

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Lithium-ion Battery

BATTERY CAPACITY

45Wh

NUMBER OF BATTERY CELLS

3-cell

WEIGHT & DIMENSIONS
WEIGHT

1.46 kg

DIMENSIONS

321.8 x 224.2 x 18.8mm

POWER
POWER ADAPTER

45W USB-C

SECURITY
FINGERPRINT READER

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

 

Garancia e produktit

12 Muaj