Ofertë!
OFERTA ONLINE

Meta Quest Pro

124,990 L

Kurseni: 25,000 L

Punoni në botën virtuale, qëndroni në botën reale. Meta Quest Pro sjell teknologjinë më të fundit në VR për të ndryshuar perspektivat se si ne projektojmë për botën fizike dhe virtuale. Duke përdorur VR dhe aplikacione të ndryshme, procesi krijues shkon në një nivel krejtësisht tjetër. Zgjatni dorën dhe prekni VR. Plotësisht e mundur me kontrollerat intuitiv në duart tuaja.

Ka stok

SKU: DUN1631 Kategori: Etiketa: , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2022

Optics

Pancake lenses

IPD Range

55-75 mm hardware adjustable (manual)

Adjustable Diopter

No

Passthrough

Color passthrough

Display
Display Type

2 x LCD binocular
Local dimming

Subpixel Layout

RGB stripe
3 subpixels per pixel

Resolution

1800×1920 per-eye

Refresh Rate

90 Hz
72 Hz mode available

Image
Visible FoV

106° horizontal

95.57° diagonal

Rendered FoV

108° horizontal
95.57° vertical
111.24° diagonal

Binocular Overlap

79.72°

Average Pixel Density

19.17 PPD horizontal
18.83 PPD vertical

Foveated Rendering

Dynamic foveated rendering

Tracking
Tracking Type

6 DoF Inside-out via 5 integrated cameras

Eye Tracking

Yes

Face Tracking

Yes

Hand Tracking

Yes

Sound
Speakers

Integrated stereo speakers

Microphone

Yes

3.5mm Audio Jack

Yes

Connectivity
Ports

USB Type-C, charging contacts

Wired Video

USB Type-C

Wireless Video

WiFi streaming
Virtual Desktop, AirLink

WiFi

WiFi 6E

Bluetooth

5.2

System
Operating System

Android

Chipset

Qualcomm Snapdragon XR2+

CPU

Octa-core Kryo 585 (1 x 2.84 GHz, 3 x 2.42 GHz, 4 x 1.8 GHz)

GPU

Adreno 650

Memory

12 GB LPDDR5

Storage

256 GB

SD Card Slot

No

Battery Life

2 hours

Device
Device Weight

722 g with headstrap

Material

Plastic, foam facial interface

Headstrap

Hard padded retractable strap

Controllers
Controller

2 x Meta Quest Touch Pro Controller 6 DoF

Input Methods

Capacitive face buttons
Capacitive joystick
Capacitive touch pad
Capacitive index trigger
Middle finger trigger
Removable stylus attachment

Finger Tracking

Partial finger and thumb tracking via capacitive sensors

Haptics

Yes

Battery

Rechargeable 8 hour battery life

Weight

164 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Meta Quest Pro Headset2

Meta Quest Touch Pro Controllers

Charging dock

45W USB-C power adapter

Controller charge cable

Charging cable (headset)

2 stylus tips

2 partial light blockers (left and right)

Cable clip

Protective cover

Cleaning cloth

2 wrist straps