SAPO ERDHI

MSI GeForce RTX™ 3050 VENTUS 2X XS 8G OC

23,990 L

 

Karta grafike GeForce RTX™ 3050 VENTUS 2X XS 8G OC nga MSI integron GPU-në e fuqishme NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 me 2560 bërthama CUDA® dhe një Core Clock prej 1807 MHz, e plotësuar me memorie 8 GB me shpejtësi të lart. Kjo zgjidhje grafike PCIe Gen 4 x8 ofron performancë të fortë për lojëra moderne, duke mbështetur rezolucione deri në 7680 x 4320 nëpërmjet daljeve të saj DisplayPort 1.4a, HDMI™ 2.1 dhe DL-DVI-D duke siguruar përputhshmëri me teknologjitë HDCP dhe G-SYNC®. Me një dizajn termik me dy ventilatorë dhe një pllakë të përforcuar që rrit qëndrueshmërinë, kjo kartë ofron ftohje efikase dhe besueshmëri. Softueri ekskluziv MSI Center i MSI mundëson monitorimin, rregullimin dhe optimizimin në kohë reale, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për lojtarët që kërkojnë një zgjidhje grafike të besueshme dhe me performancë të lartë në një formë kompakte.

Ka stok

SKU: ECM676 Modeli: V809-4287 Kategori: , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

V809-4287

Specifications
Graphics Processing

NVIDIA® GeForce RTX™ 3050

Core Clock

Boost: 1807 MHz

CUDA® Cores

2560 Units

Memory Clock

14 Gbps

Memory Size

8GB

Memory Type

GDDR6

Memory Bus

128 bit

Card Bus

PCI Express® Gen 4 x8

Digital max resolution

7680×4320

Multi-view

3

PCB Form

ATX

DirectX

12 Ultimate

OpenGL

4.6

Power Connectors

6-pin x 1

Output

DisplayPort x 1 (v1.4a)
HDMI™ x 1 (Supports 4K@120Hz as specified in HDMI™ 2.1)
DL-DVI-D x 1

Dimensions

205 x 112 x 45 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x GPU

1 x Manual