SAPO ERDHI

MSI GeForce RTX™ 4060 Ti VENTUS 3X 16G OC

51,990 L

 

GeForce RTX™ 4060 Ti VENTUS 3X 16G OC qëndron si një kulm i performancës dhe inovacionit në fushën e kartave grafike, duke mishëruar angazhimin e serisë VENTUS për përsosmëri. Mundësuar nga seritë GeForce RTX 40 dhe DLSS 3, kjo GPU ju lejon të luani lojërat me potencial krijues të paparë me arkitekturën e saj NVIDIA Ada Lovelace. Duke pasur veçori si Multiprocesorët e Ri Streaming, Bërthamat Tensor të Gjeneratës së Katërt dhe Bërthamat RT të Gjeneratës së Tretë, ai arrin performancën e gjurmimit të rrezeve deri në 2x dhe performancën 4x me DLSS 3, duke demonstruar një përkushtim ndaj teknologjisë së fundit. Sistemi revolucionar termik me tre ventilatorë, me TORX FAN 4.0 dhe Zero Frozr, siguron ftohje efikase dhe të heshtur, të plotësuar nga një pllakë e fortë metalike me pastë termikë. Karta gjithashtu shkëlqen në aplikacionet e përshpejtuara me AI me NVIDIA DLSS 3, platformën Reflex me vonesë të ulët dhe bërthama të dedikuara Ray Tracing. Pavarësisht nëse luani, transmetoni ose krijoni, GeForce RTX™ 4060 Ti VENTUS 3X 16G OC ofron një përvojë gjithëpërfshirëse dhe softueri MSI Center mundëson monitorimin dhe optimizimin në kohë reale, duke e bërë atë një zgjedhje të gjithanshme për të apasionuarit dhe profesionistët.

Ka stok

SKU: ECM675 Modeli: V517-013 Kategori: , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

V517-013

Specifications
Graphics Processing

NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Ti

Core Clock

Extreme Performance: 2625 MHz (MSI Center)
Boost: 2610 MHz

CUDA® Cores

4352 Units

Memory Clock

18 Gbps

Memory Size

16GB

Memory Type

GDDR6

Memory Bus

128 bit

Card Bus

PCI Express® Gen 4 x16 (uses x8)

Digital max resolution

7680×4320

Multi-view

4

PCB Form

ATX

DirectX

12 Ultimate

OpenGL

4.6

Power Connectors

8 Pin*1

Output

DisplayPort 1.4a *3
HDMI 2.1a *1

Dimensions

308 x 120 x 42 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x GPU

1 x Manual