SAPO ERDHI

PlayStation VR2

52,990 L

 

Teknologjia inovative PlayStation VR2 Sense™ sjell emocione dhe zhytje në jetë përmes dridhjeve delikate të kufjeve, teknologjisë audio 3D dhe gjurmimit inteligjent të syve, të kombinuara me zbulimin e prekjes së gishtit, reagimin haptik dhe aktivizuesit adaptues nga kontrolluesi PS VR2 Sense1.Nga detajet e vogla deri te pamjet e hapura, nga shprehjet realiste të fytyrës deri te botët futuriste të gjalla, fuqia përpunuese e gjeneratës tjetër së bashku me veçoritë e reja optike ju lejojnë të dëshmoni çdo moment me detaje mahnitëse.Eksploroni botë të mahnitshme, ndjeni një ndjesi të jashtëzakonshme prezence në mjediset e lojërave virtuale me një fushë shikimi 110 gradë dhe një lente Fresnel të rregullueshme që ju lejon të personalizoni hapësirën midis lenteve për t’iu përshtatur pozicionit të syrit tuaj për një imazh optimal në ekran.Ndjeni praninë e një personazhi teksa ju pëshpëritin në vesh, gjeni miqtë dhe armiqtë nga të shtënat e tyre ose këmba, dhe rrethohuni me pamje tingujsh tepër realiste1, pasi audioja në lojë përshtatet në mënyrë dinamike me pozicionin tuaj dhe lëvizjet e kokës1 me Tempest 3D AudioTech2.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

OFERTA ONLINE
Ofertë!

QCY T1C Wireless Earphones

1,290 L

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

VR2

Color

White

Optics Details
Optics

Fresnel lenses

IPD Range

58-73 mm hardware adjustable (manual)
Assisted via eye tracking

Passthrough

Grayscale passthrough via tracking cameras

Display
Display Type

2 x OLED binocular

Subpixel Layout

PenTile Diamond
2 subpixels per pixel

Resolution

2000×2040 per-eye

Refresh Rate

120 Hz
90 Hz mode available

Image
Visible FoV

110° diagonal

Foveated Rendering

Dynamic foveated rendering

Tracking
Tracking Type

6 DoF Inside-out via 4 integrated cameras

Eye Tracking

Yes

Sound
Microphone

Yes

3.5mm Audio Jack

Yes

Connectivity
Wired Video

USB Type-C

Bluetooth

Bluetooth 5.1

Device
Material

Plastic, rubber facial interface

Headstrap

Hard padded retractable halo strap

Controllers
Controller

2 x Playstation VR2 Sense Controller 6 DoF

Weight

168 g

Input Methods

Capacitive face buttons, capacitive joystick, haptic capacitive index trigger, capacitive grip button

Finger Tracking

Partial finger and thumb tracking via capacitive sensors

Haptics

Haptic motors and adaptive triggers

Batteries

Rechargable

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x VR headset

2x PlayStation VR2 Sense controller (L) / (R) with attached straps

1x USB cable (for controller pairing and charging)

1x Stereo headphones

3x Pairs of earpieces

1x Printed materials