SAPO ERDHI

PSU Be Quiet Dark Power 13 1000W 80+Titanium

31,990 L

 

Dark Power 13 1000W është e certifikuar 80+ Titanium dhe ju kursen energjinë me efikasitet 95.2%. Kjo sjell mjaft benefite për sistemin, duke përfshirë konsumin e ulët të energjisë, operim të qetë dhe me temperaturën e duhur pa ,mbinxehje. Me një ndreqës aktiv dhe teknologji Full Bridge LLC Dark Power 13 1000W ju ofron teknologjinë më të fundit, duke rezultuar në eficencë të lartë, operim më të mirë dhe nivel minimal zhurme,

Ka stok

SKU: ITD1902 Modeli: BN335 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Color

Black

General
Continuous power (W)

1000

Peak power (W)

1100

Form factor

Version 3.0

Form factor EPS 12V

Version 2.92

Topology

Active Rectifier + Full bridge + LLC + SR + DC/DC

Voltage (Vac)

100 – 240

Frequency (Hz)

50 – 60

Input current (A)

13 / 6

Power factor at 100% load

>0.98

Modern standby

Yes

Power consumption in standby (W)

<0.13

Average life time (h / 25°C)

>100,000

Operating temperature up to (°C)

40

80 PLUS certification

Titanium

Efficiency (%)

Efficiency (%) at 230V, 2% load 72.0
Efficiency (%) at 230V, 10% load 90.7
Efficiency (%) at 230V, 20% load 94.8
Efficiency (%) at 230V, 50% load 95.2
Efficiency (%) at 230V, 100% load 93.3

Fan and cooling technology
Fan

Silent Wings

Fan size (mm)

135

Bearing technology

FDB

Motor technology

6-pole fan motor

Max. fan speed (rpm)

1800

dB(A)

dB(A) at 10% load 8.1
dB(A) at 20% load 8.1
dB(A) at 50% load 8.6
dB(A) at 100% load 25.8

Output
Multi-rail operation (12V rails)

4

12V single rail operation

Yes

Overclocking key

Yes

Max. combined power 12V (W)

996

Max. combined power 12VHPWR (W)

600

Max. combined power 3.3V + 5V (W)

125

Hold-up time at 100% load (ms)

23.2

Hold-up time at 80% load (ms)

Power good signal (ms)

100-150

Cables and connectors
Modular cables

Yes

Sleeved cables

All

Flat cables

Maximum cable length (cm)

105

Cable length to motherboard (cm)

60

No. of cables

12

Cables

1 x ATX-Motherboard (20+4-pin)
1 x P4+4 (CPU)
1 x P8 (CPU)
1 x 12VHPWR cables
4 x PCI-e 6+2-pin (GPU)
13 x SATA
3 x PATA

Protection
Details

OTP (over temperature protection)
OCP (over current protection)
OPP (over power protection)
SCP (short circuit protection)
OVP (over Voltage protection)
UVP (under Voltage protection)
SIP (Surge & Inrush protection)

Dimensions and Weight
Dimensions

350 x 120 x 270 mm

Weight

4.5 kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PSU Be Quiet Dark Power 13 1000W 80+Titanium

1 x Manual