SAPO ERDHI

PSU Be Quiet Dark Power 13 750W 80+Titanium

22,990 L

 

Dark Power 13 750W, performancë pa kompromise, e fuqishme dhe pa zhurmë. Kjo PSU e vlerësuar me 80+Titanium mundëson fuqinë që po kërkoni për kompjuterin tuaj me konsum të ulët energjie dhe dizajn të mirëmenduar në çdo detaj. Nga qarkullimi i ajrit në mënyrë perfekte për të mbajtur temperaturën konstante dhe pa krijuar zhurmë, teknologjia më e fundit Active Rectifier dhe full bridge LLC si dhe jetëgjatësia e garantuar . Shijoni fuqinë e Be Quiet!, një sundues në botën e komponentëve kompjuterikë.

Ka stok

SKU: ECM652 Modeli: BN333 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Color

Black

General
Continuous power (W)

750

Peak power (W)

850

Form factor

Version 3.0

Form factor EPS 12V

Version 2.92

Topology

Active Rectifier + Full bridge + LLC + SR + DC/DC

Voltage (Vac)

100 – 240

Frequency (Hz)

50 – 60

Input current (A)

9 / 4.5

Power factor at 100% load

>0.98

Modern standby

Yes

Power consumption in standby (W)

<0.13

Average life time (h / 25°C)

>100,000

Operating temperature up to (°C)

40

80 PLUS certification

Titanium

Efficiency (%)

At 230V, 2% load 72.2
At 230V, 10% load 91.8
At 230V, 20% load 94.8
At 230V, 50% load 95.8
At 230V, 100% load 93.8

Fan and cooling technology
Fan

Silent Wings

Fan size (mm)

135

Bearing technology

FDB

Motor technology

6-pole fan motor

Max. fan speed (rpm)

2100

dB(A)

At 10% load 7.9
At 20% load 8.5
At 50% load 9
At 100% load 18.8

Output
Multi-rail operation (12V rails)

4

12V single rail operation

Yes

Overclocking key

Yes

Max. combined power 12V (W)

744

Max. combined power 12VHPWR (W)

600

Max. combined power 3.3V + 5V (W)

110

Hold-up time at 100% load (ms)

22.6

Hold-up time at 80% load (ms)

Power good signal (ms)

100-150

Cables and connectors
Modular cables

Yes

Sleeved cables

All

Flat cables

Maximum cable length (cm)

105

Cable length to motherboard (cm)

60

No. of cables

12

Cables

1 x ATX-Motherboard (20+4-pin)
1 x P4+4 (CPU)
1 x P8 (CPU)
1 x 12VHPWR cables
4 x PCI-e 6+2-pin (GPU)
12 x SATA
3 x PATA

Protection
Details

OTP (over temperature protection)
OCP (over current protection)
OPP (over power protection)
SCP (short circuit protection)
OVP (over Voltage protection)
UVP (under Voltage protection)
SIP (Surge & Inrush Protection)

Dimensions and Weight
Dimensions

175 x 150 x 86 mm

Weight

1.96 kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PSU Be Quiet Dark Power 13 750W 80+Titanium

1 x Manual