3 DITË OFERTA ONLINE

MSI Radeon™ RX 7900 XTX Gaming Trio Classic 24G

119,990 L

 

Përsëritja e fundit e serisë ikonike GAMING të MSI sjell edhe një herë performancën, efikasitetin me zhurmë të ulët dhe estetikën që lojtarët e vërtetë kanë arritur t’i njohin dhe t’i besojnë.
Tani edhe ju mund të shijoni të gjitha lojërat tuaja të preferuara me një kartë grafike të fuqishme që qëndron e qetë dhe e heshtur. Ashtu siç ju pëlqen.

Ka stok

SKU: ECM505 Modeli: RX 7900XTX Kategori: , , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

Radeon™ RX 7900 XTX GAMING TRIO CLASSIC 24G

DESIGN
Color

Black

SPECIFICATION
GRAPHICS PROCESSING UNIT

AMD Radeon™ RX 7900 XTX

INTERFACE

PCI Express® Gen 4

STREAM PROCESSORS

6144 Units

CORE CLOCKS

Boost: Up to 2500 MHz
Game: Up to 2300 MHz

MEMORY SPEED

20 Gbps

MEMORY

24GB GDDR6

MEMORY BUS

384-bit

OUTPUT

DisplayPort x3 (up to v2.1)
HDMI™ x 1 (Supports 4K@120Hz HDR, 8K@60Hz HDR, and Variable Refresh Rate as specified in HDMI™ 2.1)

HDCP SUPPORT

Yes

POWER CONSUMPTION

355 W

POWER CONNECTORS

8-pin x 3

DIRECTX VERSION SUPPORT

12 Ultimate

OPENGL VERSION SUPPORT

4.6

MAXIMUM DISPLAYS

4

FREESYNC™ TECHNOLOGY

Yes

DIGITAL MAXIMUM RESOLUTION

7680×4320

DIMENSIONS & WEIGHT
CARD DIMENSION

325 x 141 x 56 mm

WEIGHT

1628g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x GPU

1 x Manual